חקירה סמויה חשפה את הבלוף: כיצד הונו החשודים את רשויות המס ביותר מ-10 מליון שקלים?

על פי החשד, ייבאו החשודים במשך שנים בקבוקי אלכוהול תוך זיוף תעודות משלוח והצגת קבלות פיקטיביות. המשטרה חילטה כסף, חשבונות בנק ורכבי יוקרה של החשודים
היחידה המרכזית (ימ"ר) של משטרת ישראל עצרה הבוקר (שני) ארבעה חשודים תושבי הצפון ועיכבה לחקירה עשרה חשודים נוספים, בחשד לעבירות הלבנת הון, הברחה, מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות, בהיקף של למעלה מ- 10 מליון שקלים. החשודים נעצרו בתום חקירה סמויה שניהלה המשטרה יחד עם יחידת חקירות מכס ומע"מ-חיפה ברשות המיסים.

 

ייבאו ארצה אלכוהול בעשרות מיליוני שקלים. צילום: אילוסטרציה. צילום: אילוסטרציה

רק הבוקר הפכה החקירה לגלויה, עם מעצרם של ארבעת החשודים המרכזיים ועיכוב חשודים נוספים, ביניהם מנהלי חשבונות ועוד. על פי החשד, נהגו ארבעת החשודים במשך שנים, לייבא ארצה אלכוהול ממספר מדינות באירופה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, תוך שהם מזייפים את תעודות הרכש והמשלוח, ומציגים לרשויות המס בארץ את הקבלות הפיקטיביות של סכומי תשלום נמוכים מהמקור.  בדרך זו שילמו החשודים פחות מיסי ייבוא, מכס ומע"מ, ושלשלו לכיסם במרמה מיליוני שקלים.

בלשי ימ"ר חוף יחד עם חוקרי יחידת מכס ומע"מ ערכו הבוקר חיפוש בבתיהם ובמשרדים ובבתי העסק שבבעלות החשודים, על מנת לתפוס שם מסמכים, מחשבים והתקני אחסון, המכילים מידע שיכול לקשור אותם לעבירות המיוחסות.

רק הבוקר הפכה החקירה לגלויה. צילום: אילוסטרציה

 

מהמשטרה נמסר כי החקירה המשותפת עם רשות המיסים, בוצעה במטרה למצות את הדין עם המעורבים במלוא החומרה, "ותוך פגיעה קריטית ב"צינור החמצן הכלכלי" של המעורבים למניעת עבירות נוספות, לרבות חילוט כסף, חשבונות הבנק ורכבי היוקרה שבבעלותם".

החקירה נמצאת עדיין בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים בפרשה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות