עליבבא ובורסת היהלומים

עליבבא ובורסת היהלומים הישראלית השיקו עידן חדש במסחר הוירטואלי ביהלומים

 

רשת עליבבא הסינית, רשת השיווק האינטרנטית הגדולה בעולם, השיקה היום (ב') בתערוכת היהלומים העולמית בבורסת היהלומים הישראלית ברמת גן, את כניסתה לתחום המסחר האינטרנטי ביהלומים באמצעות שת"פ ייחודי עם בורסת היהלומים הישראלית, במסגרתו הושקה חנות וירטואלית שתכלול כ-150 חנויות B2B (שיווק לעסקים) וירטואליות לממכר יהלומים, של חברי הבורסה הישראלית.

השקת החנויות הווירטואלית היא חלק מהסכם שיתוף פעולה בלעדי בין ענקית המסחר הסינית לבין הבורסה הישראלית ליהלומים, לפיו הבורסה הישראלית תשמש כחותמת האיכות הבלעדית של עלי בבא לעניין מסחר ביהלומים. מדובר בחוזה ייחודי וחסר תקדים שנחתם בשל מעמדה המכובד של הבורסה הישראלית ליהלומים בעולם.

שיתוף פעולה בלעדי בין ענקית המסחר הסינית לבין הבורסה הישראלית ליהלומים. תמונה: יחסי ציבור

שיתוף פעולה בלעדי בין ענקית המסחר הסינית לבין הבורסה הישראלית ליהלומים. תמונה: יחסי ציבור

כל היהלומים שיועלו למכירה ב- 150 החנויות הוירטואליות שיופעלו ע"י חברי הבורסה ליהלומים ומיועדות למסחר B2B יועלו גם לחנות הוירטואלית המרכזית שהושקה היום ושתשווק אותן לציבור הרחב. עליבבא והבורסה השקיעו בהקמת החנויות ועליבבא העניקה לחנות מקום מרכזי באתר ובאפליקציה שלה.

במסגרת ההסכם, עליבבא גם השיקה חותמת איכות מיוחדת שתוענק לכל חנויות היהלומים של חברי הבורסה הישראלית ולכל היהלומים שיימכרו בהן  – ורק להם. חותמת האיכות של היהלומים הישראלים הינה אחת משש חותמות האיכות היחידות של עליבבא (חמשת החותמות האחרות ניתנו לעסקים ומוצרים מתחומים אחרים שאינם קשורים ליהלומים).

"אנחנו גאים בהישג המיוחד שפותח לבורסה פתח כפול אל העתיד – אל המסחר האלקטרוני ואל השוק הסיני" אמר נשיא הבורסה ליהלומים ברמת גן, יורם דבש, "חותמת האיכות שקיבלנו מענקית המסחר האלקטרוני הגדולה בעולם מוכיחה שוב את האיכות המיוחדת של עבודתם של חברי הבורסה ותוצריהם ואת מעמדה המרכזי של בורסת היהלומים הישראלית בסקטור היהלומים העולמי. בעולם היהלומים אנחנו בדרך כלל אוהבים למשש את הסחורה, אבל העולם השתנה לכיוונים חדשים, יותר מסחר באינטרנט, יותר תמונות, ואני שמח שהבורסה הישראלית היא זו שמובילה את השינוי."

ג'ון זן מנהלת פיתוח עסקי מעלי בבא אמרה: "באפריל או מאי עלי בבא תפתח בנוסף לחנות האינרטנט גם זירת מכירות פומביות. בעתיד נפתח גם ערוץ מכירות פומביות ייעודי לחברי הבורסה הישראלית. המסחר אונליין לא בא להחליף את האופליין אלא לסייע לו. הבורסה הישראלית מכירה היאב את השווקים המסורתיים ולנו בעלי בבא יש את היכולת ליצור שווקים חדשים אונליין, אני מקווה ששיתוף הפעולה יקדם את שני הצדדים קדימה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים