גסטרו חדש בלין

במרכז הרפואי "לין" הוקם מתחם חדש ומרווח לבצוע בדיקות גסטרואנטרולוגי, אשר מחליף את המכון שפעל בלין עד כה. צפוי לטפל בכ-600 מקרים בחודש
הגדלת היקף הפעולות חיונית, נוכח העליה הניכרת בתחלואה של סרטן בדרכי העיכול". צילום: כללית

הגדלת היקף הפעולות חיונית, נוכח העליה הניכרת בתחלואה של סרטן בדרכי העיכול". צילום: כללית

לרשות מבוטחי כללית, הנזקקים לבדיקות במכון גסטרואנטרולוגי, עומד מעתה מכון חדיש ומתקדם שמאפשר ביצוע בדיקות וטיפולים פולשניים באופן מיטבי, הן מההיבט של איכות רפואית והן מבחינת תנאי מטופל. המכון החדש, הינו חלק ממהלך כולל של שיפור מערך השירות הגסטרואנטרולוגי של כללית במחוז חיפה וג"מ, הכולל שילוב של השירות בקהילה-בלין ובזבולון, עם השירות בבית חולים כרמל לכלל יחידה מרחבית בראשותו של ד"ר אורי סגול. שילוב זה מבטיח רצף טיפולי ורמה רפואית גבוהה במיוחד. המכון החדש, שעבורו הוקם אתר חדש בלין, משתרע על פני למעלה מ- 150 מ"ר והיקפו הוכפל. במבנהו החדש, כולל המכון שני חדרי בדיקה מצויידים במיכשור מדור מתקדם ביותר ו-6 מיטות השהייה לאחר פעולה כולל ניתור בזמן התאששות. הצפי הוא שהיקף הפעולות שיבוצעו בו יגדל באופן ניכר, מ- 350 ל- 600 בחודש.
בדברי הברכה בטכס, ציין מנהל כללית במחוז- אינג' שלמה פרי, שהגדלת היקף הפעולות חיונית ביותר, נוכח העליה הניכרת בתחלואה של סרטן בדרכי העיכול והמודעות הגוברת. בנוסף, כללית יוזמת פעולות רבות בקרב מטופליה להגברת היענותם לבצוע בדיקות דם סמוי, לגילוי מוקדם של חשד לממאירות. בהתאם, גדל הצורך בבצוע בדיקות פולשניות במכון הגסטרואנטרולוגי. לכך חשיבות רבה, כי איתור מוקדם של המחלה מציל חיים.
ד"ר אורי סגול, מנהל השירות הגסטרואנטרולוגי המשולב של כללית, ציין בדבריו כי צוות המכון כבר יוזם מהלכים להגיע באופן יזום לאוכלוסיות בסיכון לסרטן זה, כמו סיפור משפחתי. הוא הדגיש שהמכון צוייד במכשור חדיש ועדכני ביותר וטווח הפעולות המבוצעות בו יורחב ויכלול גם פעולות תחת הרדמה.
המטופלים יעברו בדיקה ברמה ובתנאי בית חולים, אך בקהילה, באוירה ידידותית ופחות מאיימת, עם פחות חשש לזיהומים צולבים ותוך קיצור משך ההמתנה.
מירה גרוס- מנהלת הסיעוד בלין, סיפרה כי המכון צוייד גם במדיחים חדישים לניקוי וחיטוי של הציוד, תוך דגש רב על בטיחות מטופל מניעת זיהומים. רישום התהליך נעשה באופן ממוחשב, כאשר כל מכשיר מסומן בברקוד. משך הניקוי והמועד מתועדים עבור כל נבדק ונכנסים ישירות לתיקו הממוחשב האישי של הנבדק. כך ניתן לעקוב אחר כל מקרה ולבצע בקרה מיטבית, בסטנדרט שאינו קיים עד כה בתחום בטיחות הטיפול.
המכון עצמו מרווח מאד ותוכנן תוך שימת לב רבה לנוחות המטופל ופרטיותו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בבריאות