מולטי טאלנט

עומרי סבח הוא זמר נשמה. בראיון הוא סיפר לנו על האהבה הענקית לצפון, על תקופת חיי הלילה בחייו ועל הפריצה הגדולה ב"עד המדבר"
עומרי סבח, 27, קרית חיים. כנראה שהכרתם אותו לראשונה ב"עד המדבר", עם גיל ויין וטליסמאן. רק שמאז הבחור כבר הספיק להוציא מספר סינגלים משלו, ולהופיע ברחבי הארץ: "כל הכתיבה אצלי התחילה עוד בזמן בית הספר, באמצע שיעור. כתבתי שיר והקלטתי אותו במחשב, תחשבי שזה היה לפני מעל עשור. אז הכרתי את המפיק המוזיקלי שלי ג'ורדי, נכנסתי לאולפן ומשם התחלנו לעבוד על השיר הראשון באופן רשמי".

הספיק להוציא מספר סינגלים משלו. תמונה: יחסי ציבור

הספיק להוציא מספר סינגלים משלו. תמונה: עידן עידו

סבח הוא זמר, כותב, יוצר, עורך מוזיקלי, מפיק אמנים ושדרן רדיו. "השיר הראשון שלי היה 'רגש הזוי', וכשהוא דלף לרשת, אז התחילו לקרות כל מיני דברים. קיבלתי הודעות עוד בעידן ה'אייסקיו', והרשת ממש בערה. אז גם כתבו באתר שנקרא 'ראפ פור לייף', שזה אתר של היפ הופ בישראל".

מתי מבינים שזה הייעוד?
"משיר לשיר התחלתי להבין שאני עמוק בתוך זה, ושיש אנשים שמצליחים להתחבר למה שאני כותב. מגיל צעיר זה התחיל אצלי, בגיל שש התחלתי כבר ללמוד פסנתר, והייתי בקונסרבטוריון".

ספר לי על הפריצה הגדולה ב"עד המדבר".
"חיפשו זמר שמתאים לשיר "עד המדבר", אחד שממש מתאים לבצע את הפזמון ולהוביל את היצירה הזאת. גיל ויין וטליסמאן פנו אליי דרך ג'ורדי, והוא אמר לי לחבור לחבר'ה האלה. השאר היסטוריה."

חיפשו אחד שממש מתאים להוביל את היצירה הזאת. תמונה: יחסי ציבור

חיפשו אחד שממש מתאים להוביל את היצירה הזאת. תמונה: לאון יעקובוב

הייתה לך גם תקופה ארוכה בחיי הלילה.
"הייתי בחיי הלילה במקביל לעיסוקיי במוזיקה והפקתי מסיבות. המסיבה הראשונה שלי הייתה במועדון 'הגאלה'. שם גיליתי שלארח אמנים זו דרך להתחבר איתם, אז אירחתי שם כל מיני אמנים גדולים ומשם זה התפתח. עברתי למועדון ה'לונה' ואז הגיע 'הג'פטו', שאותו הפכתי אותו לפאב מוזיקה ישראלית".

אתה מקריית חיים במקור, ועדיין מתגורר בה. אוהב את הצפון?
"חיפה ספציפית זו עיר שמאוד קרובה לליבי, ופה צילמתי גם את הקליפ האחרון שלי. פחות מדבר אליי לעבור לגור בעיר הגדולה ולהעביר את החיים שלי לשם. אני מאוד אוהב את הבית, מאוד אוהב את השורשים ואת החברה שגדלתי איתה. אנחנו עושים הכל מפה והצוות שלי הוא הצוות שמלווה אותי מתחילת הדרך, ונמצא איתי פיזית. אנחנו מסתובבים בארץ ומופיעים הרבה. בקרוב תהיה לי הופעה שנייה גם בזאפה חיפה".

חיפה קרובה לליבו. תמונה: יחסי ציבור

חיפה קרובה לליבו. תמונה: לאון יעקובוב

הוצאת עד עכשיו רק סינגלים, יש תכנון לאלבום בקרוב?
"יש אלבום מפוזר ברשת אבל הוא לא מוגדר כאלבום. תמיד יש חלום לאלבום, אבל בעידן שלנו יותר קל לי כשאני חווה משהו, פשוט לכתוב ולהוציא את זה החוצה. לכתוב שיר אצלי זה משהו שמתפתח בתקופה מסוימת. אני אוסף את החומר וממש מתחיל לחבר את הכל לשיר, מילה ומילה. אני גם לרוב מלחין אותו באותו הרגע שאני כותב אותו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה