רות רפפורט אשר תרמה את בית החולים לילדים ברמב"ם הלכה לעולמה

בני הזוג רפפורט הקדישו את חייהם לנתינה ותרמו במהלך כל השנים ביד נדיבה לפרויקטים מובילים בתחום הרפואה, החינוך, הספורט האמנות והתרבות החיפאית
 

רות רפפורט אשר תרמה את בית החולים לילדים החדש ברמב"ם, הלכה אמש לעולמה. רפפורט החליטה לתרום את בית החולים לילדים באמצע מלחמת לבנון השניה בשנת 2006, בעקבות הפצצת העורף בכלל ואיזור בית החולים בפרט. בית החולים החדש לילדים נבנה עם שתי קומות מוגנות עבור המחלקות הרגישות, והוא נקרא על שמה של רות רפפורט.

רפפורט ז"ל, אשר זכתה לתאר אזרחית כבוד של העיר חיפה, נולדה בברלין בשנת 1924, וכאשר היתה בת תשע עלתה לישראל עם משפחתה אשר השתקעה בחיפה. בגיל 18 הכירה את בעלה, ברוך רפפורט ז"ל, לו הייתה נשואה במשך 65 שנים.

בני הזוג רפפורט שהקדישו את חייהם לנתינה לזולת, תרמו במהלך שנות עשייתם ארוכת השנים ביד נדיבה ליישום פרויקטים מובילים בתחומי הרפואה, החינוך, הספורט האמנות והתרבות החיפאית.

 

רפפורט ז"ל, עם ראש עיריית חיפה יונה יהב על רקע בית החולים. צילום: צביקה רוגר, דוברות עיריית חיפה.

בין הפרויקטים הרבים שלהקמתם תרמו בני הזוג רפפורט בחיפה גם בית הספר לרפואה בעיר, מרכז רפפורט לתרבות ואמנות – במרכז הכרמל, מעונות יום וגני ילדים.

ראש העירייה חיפה יונה יהב, הביע את תנחומיו למשפחתה ואמר כי תרומתה ומעשיה של רות רפפורט ז"ל חרוטים באותיות של זהב בתולדות העיר חיפה, ודמותה האצילה ורוחב לבה יישארו עמנו לעד כמופת לנתינה ואהבת הזולת".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות