כמיליון שקלים לילד שנפל בגלל בור ניקוז ועינו נעקרה ממקומה

בית משפט השלום בחיפה אישר הסכם פשרה: ילד מהצפון, כיום בן 12, יקבל פיצוי של 985,000 שקלים לאחר שעינו נעקרה ממקומה
בית משפט השלום בחיפה נתן תוקף לפשרה בסכום מיליון שקלים, בעקבות תאונה טראגית במיוחד שאירעה לפני מספר שנים.
התאונה אירעה בחופש הגדול, בחודש יולי 2012 סמוך לביתו של הילד אשר היה אז רק בן שבע. בשלב מסויים חצה הילד את הכביש כשהוא אוחז בקבוק סודה מזכוכית בידו. מהתביעה אשר הגישו הוריו של הילד נגד המועצה וחברת הביטוח שלה, עולה כי הילד נתקל בבור ניקוז שהמכסה שלו היה שבור, ואף מכוסה בפסולת. הילד נפל, הבקבוק התנפץ לרסיסים בעת שהילד נחבט אל הארץ, ושברי הזכוכית התנפצו לכל עבר וחדרו לעינו השמאלית.בתביעה טענו הילד והוריו, באמצעות עו"ד צחי משה, כי מיד לאחר התאונה הוא הובהל לבית החולים שם נאלץ לעבור ניתוח לעקירת עינו. במקום העין השמאלית השתילו הרופאים לילד פרוטזה.

הילד נאלץ לעבור ניתוח לעקירת עינו. צילום: אילוסטרציה

בתביעה דרשו ההורים מבית משפט השלום בחיפה לקבוע כי לבנם נגרמה בשל התאונה נכות פיזית ונפשית. ההורים תבעו פיצוי כספי בשל הטיפולים הרפואיים, אבדן השתכרות, הוצאות רפואיות, וכמו כן בשל הכאב והסבל שנגרמו לו ועדיין נגרמים לו בשל התאונה.התובעים ביקשו להכיר בנכותו הפיזית והנפשית של בנם, שנגרמה כתוצאה מהתאונה, ותבעו פיצויים בגין עלויות הטיפולים הרפואיים, אבדן השתכרות, הוצאות רפואיות וכאב וסבל.

סגנית נשיאת בית משפט השלום בחיפה, השופטת אילת דגן, אישרה כאמור השבוע את הסכם הפשרה בין הצדדים, בו נקבע כי לתובעים ישולם פיצוי בסך 985,000 שקלים, וזאת מלבד תשלומי התגמולים אשר קיבל הילד בעבר בשל התאונה, או יקבל בעתיד, מהמוסד לביטוח לאומי.
עוד נקבע כי סכום הפיצוי יועבר לתכנית חסכון על שם הקטין, עד אשר יגיע לגיל 18.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות