הדיינים בחיפה החליטו ללמד את הגרוש לקח

האשה דרשה לחייב את הבעל בכתובתה למרות שהשניים כבר גרושים, ולמרות שהאשה היא זו שיזמה את הגירושין
תושבת איזור חיפה, הגישה לבית הדין הרבני בעיר תביעת גירושין ותביעת כתובה. האשה הסכימה שהדיינים ידונו בתביעת הכתובה רק לאחר הגירושין. ואכן בינואר 2017 לאחר מספר סירובים של הבעל לתת לאשתו את הגט המיוחל, התגרשו לבסוף בני הזוג.

כעת נדרש בית הדין לפסוק בעניין הכתובה: האשה דרשה לקבל את סכום הכסף אותו התחייב בעלה לשלם ביום נישואיהם, וזאת למרות שהיא זו שיזמה את הפרידה בינהם וגם את הליך הגירושין.

האשה סיפרה לדיינים כי נגררה לפירוק הנישואין לאחר שבעלה בגד בה באופן שיטתי. לטענתה היא גם ראתה אותו פעמים רבות מתכתב עם נשים זרות באינטרנט, כאשר חלק מהתכתבויות כללו תמונות עירום של הנשים. האשה פירטה בפני הדיינים חלק משמות הנשים עמן היה בעלה מתכתב. עוד טענה כי סבלה מאלימות פיזית ונפשית שהפעיל נגדה הבעל, וכי בנוסף לכל הוא גם עזב את הבית למשך שלושה חודשים וניתק איתה ועם בתם היחידה את הקשר, למרות שהתחננה שישוב הביתה.

 

תמונות עירום של נשים באינטרנט. צילום: אילוסטרציה

הבעל הכחיש את הטענות כלפיו ואמר כי 'לא היה ולא נברא', וכי הוא מעולם לא הגיע לאלימות פיזית וגם לא התכתב מעולם עם נשים זרות. עוד הכחיש שעזב את הבית למשך תקופה ארוכה אלא "רק ל- 3-4 ימים".

הדיינים לא האמינו לדברי הבעל. הם קיבלו את טענות האשה כי זכותה לקבל לפחות חלק מסכום הכתובה, למרות שהיא זו שיזמה ודרשה את הגט, ואמרו כי השתכנעו שלאשה לא נותרה ברירה לאחר שבגד בה והיכה אותה.

"מתוך הודעות טקסט שהוצגו בפנינו עולה בבירור שאכן הבעל רצה בגירושין עוד לפני שהאישה הגישה בקשתה לגירושין. כמו כן עולה שהבעל הוא שעזב את הבית למשך תקופה ארוכה ונטש את האישה עם הבת לבדם. כל סיבת הגירושין של האישה הם רק מחמת מעשיו המקולקלים של הבעל, בהתנהגות אלימה כלפיה ובזה שהוא מחזר אחר נשים אחרות", כך קבעו הדיינים והורו לו להעביר לידי גרושתו שליש מהסכום לו התחייב בכתובה, שהם 170,000 שקלים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות