בשורה מרעישה בצפון: מכבי תאפשר לחולים ברמב"ם, בכל הגילאים, לעבור לאשפוז VIP בבית

השירות החדשני מיועד לכל הגילאים. המטרה: להפחית עומסים במחלקות הפנימיות ולמנוע זיהומים וסיבוכים בעקבות אשפוז. במידה והמטופל אינו נייד יגיע אליו הביתה אפילו צוות רנטגן. "ניוז" מביא לכם את כל הפרטים החשובים על כל הפרוצדורות
שיתוף פעולה מיוחד וראשון מסוגו בישראל נחתם בין מכבי שירותי בריאות לבית החולים רמב"ם בחיפה: מטופלי מכבי המגיעים למיון בבית החולים ומיועדים לאשפוז במחלקות הפנימיות, יוכלו להתאשפז מעתה – בביתם. הפרויקט יחל בצפון הארץ ובהמשך צפוי להתרחב לבתי חולים נוספים.

במסגרת שיתוף הפעולה, אחות של מכבי תהיה נוכחת מידי יום בחדר המיון של בית החולים רמב"ם, ותציע למטופלים של מכבי המיועדים לאשפוז במחלקה פנימית, לעבור לביתם ולקבל את אותו הטיפול אותו היו מקבלים במחלקה, בביתם הפרטי. על פי נתוני שנת 2017 , 28 אחוזים מהמטופלים

ד"ר קאופמן. בשורה פורצת דרך. צילום מכבי

אשר הגיעו למיון, אושפזו במחלקות הפנימיות ולכן הוחלט להתחיל את הפרויקט במחלקה הפנימית הסובלת מעומסים הכבדים ביותר.

השירות מוצע לחולים המיועדים לאשפוז של עד שלושה ימים, וסובלים ממחלות זיהומיות כמו דלקת בדרכי השתן, או דלקת ריאות, חולים במחלות כרוניות כמו לב או ריאה, או בעלי הפרעה מטבולית הזקוקים בעיקר להשגחה על ידי צוות רפואי ולטיפול דרך הוריד.

סימונה משעלי (80) תושבת קרית מוצקין, היא אחת המטופלות הראשונות שלקחו חלק בפרויקט. לאחרונה היא סבלה ממחלה תת חריפה שדרשה אשפוז וטיפול אינטנסיבי, אך כאשר הוצע לה על ידי הצוות הרפואי של מכבי לקבל את המשך הטיפול בביתה, היא לא האמינה שקיים שירות כזה בארץ.

"אין לי מילים מלבד לומר שזה נותן לי להרגיש שמכבדים אותי ונותנים לי תיקווה", אמרה משעלי בהרגשות, "מגיע לנו לעת זיקנה לקבל את הכבוד הזה וטיפול מתחשב. קבלתי מתנה להיות בבית שלי לצד בעלי, לאכול אוכל של בית. אני לא מפונקת, אני ניצולת שואה ותאמינו או לא בעברי טיפסתי את הרי האלפים, אבל היום הזה, שבו אני זוכה לשירות כזה, אני מרגישה כאילו שלחו אלי מלאך, ואני מאושרת שהגעתי לעידן כזה".

"קיבלתי מתנה". סימונה משעלי מקריית מוצקין, עם צוות מכבי בביתה. צילום: מכבי

במסגרת ההסכם, האחות תפנה למטופלים ותציע להם את השירות של מכבי. במידה והמטופל מסכים, תפנה אותו מכבי על ידי אמבולנס לביתו ותהיה אחראית על כל צרכיו במסגרת האשפוז בביתו. השירות כולל רופא ואחות המגיעים אל המטופל בכל יום, אספקת כל התרופות להם זקוק המטופל במסגרת האשפוז, לקיחת דם, במידה והמטופל אינו נייד- יגיע אליו שירות רנטגן עד הבית, כל הציוד הנלווה לאשפוז, שירותי סיעוד במידת הצורך וכמובן זמינות 24/7 של אחות ורופא בהתאם למצבו של המטופל.

ההחלטה להתחיל את שיתוף הפעולה במחלקות הפנימיות ובסוג כזה של חולים, נובעת הן מהשאיפה להפחית עומסים במחלקות הפנימיות, אולם גם ובעיקר מהרצון להפחית את מקרי הסיבוכים של החולים – בעקבות זיהומים בבית החולים, ולמנוע אשפוזים חוזרים. השירות מיועד לכל הגילאים אך אינו מתאים לחולים שאינם יציבים רפואית ועלולים להידרדר בזמן האשפוז.

בידי המטופל קיימת האפשרות לבטל את האשפוז הביתי בכל שלב ולהחליט לחזור לבית החולים.

ראש מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות, ד"ר גלית קאופמן: "מדובר בשיתוף פעולה ייחודי בין מכבי לבית החולים רמב"ם במסגרתו מבוטחי מכבי שמגיעים לאשפוז במחלקות הפנימיות, יוכלו לקבל את אותו הטיפול בסביבתם הטבעית בביתם. מטופלים שאינם חייבים לקבל את הטיפול בבית החולים יזכו לקבל את אותם הטיפולים על ידי צוות רפואי בבית בחיק המשפחה. זה ימנע מהם זיהומים, חרדה וטלטלות מיותרות. אין ספק שמדובר בבשורה פורצת דרך", סיכמה ד"ר קאופמן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות