מכללה להכשרת עובדים בליאו באק

מתנ"ס ליאו באק יפתח בשנה הקרובה בעזרת קרן סטף מכללה להכשרת עובדים
בימים אלו אנו במרכז חינוך ליאו באק חונכים מיזם חדש בעזרת ובשיתוף קרן סטף ורטהיימר שייעודו לייצר מערכת הכשרתית לעובדים בשוק התעשייה ובעיקר לתושבי מערב חיפה .

שוק העבודה ועולם התעסוקה נמצא בעיצומו של שינוי גדול בכלל בעולם בו נדרשת חשיבה מעמיקה על המיומנויות הנדרשות לעובד/ת על מנת להתקדם בשוק העבודה.

מתנ"ס ליאו באק בליווי המקצועי של מחלקת החינוך של קרן סטף פותח שלוחה חדשה (התשיעית במספר) שיקדיש את עשייתו לעניין חשוב זה.

בימים אלו אנו מראיינים מנהל/ת למיזם שיעבוד בחודשים הקרובים לבנות את התכנים וארגון השלוחה ובשנת הלימודים הבאה נפתח עם כששה קורסים בתחומים שונים החל ממיומנויות בסיס כמו אנגלית, עברית, מחשבים ומתמטיקה ועד לעיסוק בדימוי עצמי, ניסוח קורות חיים ועוד. הסגל הפדגוגי של ליאו באק יקנה לנירשמים את המיומנויות והידע בתחומים השונים.

סמיה דיאב מנהלת מתנ"ס ליאו באק: למכללה צפויה השפעה רבה על חברי הקהילות שלנו היא תסייע להם להשתלב בשוק העבודה ותגרום להתפתחותם וקידומם האישי.

בתמונה: סמיה דיאב ולירון נווה מתנס ליאו באק. צילום ליאו באק

המיזם יפנה ויעודד מעסיקים לשלוח את עובדים ועובדות להגיע להכשרות וללימודים מתוך מטרה להשביח את יכולותיהם ולהעצימם באופן שיוכלו לשפר את תנאי עבודתם בעת ובעונה אחת לתרות למקומות עבודתם. לירון נוה מנהלת תחום קהילה במתנ"ס ליאו באק מציינת כי המתנ"ס מצפה מאד לפתיחת קורסים אלו, הדבר ימנף כישורי עובדים תושבי מערב חיפה. לדוגמא סייעת בגנים תוכל לרכוש מיומנויות שיאפשרו לה קידום ובכך תוכל להגדיל את אחוזי משרתה מעבר לחצי המשרה בה היא מתפקדת כיום.

ומוסיף אופק מאיר מנכ"ל ליאו באק: קרן סטף הגבילה את הסיוע הפיננסי לשלוש שנים לאחר מכן יקבל עליו ליאו באק את האחריות להפעלת המיזם בשילוב גורמי נוספים כמשרד העבודה הרווחה ועוד.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך