פורים בפתח והמורים במתח: "לא נכניס תלמידים עם תחפושת של ליצן מפחיד"

"נודע לנו על תלמידים המתכוונים להגיע בפורים עם תחפושת של "ליצן רוצח", כך נכתב בהודעה שקיבלו מבית הספר הורים בקריות
לא כל יום פורים: מספר בתי ספר בקריות שיגרו בימים האחרונים הודעה להורים ובה כתבו כי נודע להם שישנם תלמידים אשר מתכוונים להגיע לבית הספר בחג הפורים עם תחפושות של ליצנים "רוצחים" וליצנים מפחידים. המורים כתבו כי מדובר בתחפושות של "ליצן רוצח" אשר עלו לפני מספר חודשים לכותרות ועוררו פאניקה עצומה בקרב הציבור, ובתחפושות נוספות של ליצנים מבהילים.
בהודעות אשר שוגרו להורים בקריות נכתב כי לא תאושר לתלמידים כניסה עם תחפושות אלה לשטח בית הספר.

 

מסיכות ששימשו שני נערים מהאיזור ש"מתחו" אזרחים ברחוב. צילום: דוברות מחוז חוף.

כזכור לפני מספר חודשים רעשה כל הארץ בעקבות תחפושות של ליצן רוצח עימה הפחידו נערים את העוברים ושבים ברחבי הארץ. המצב הגיע לידי כך שהמשטרה טיפלה מידי יום באירועים הקשורים במסכות המפחידות. ברוב המקרים בני הנוער עשו שימוש במסכות רק לצורך "מתיחה", אבל את העוברים והשבים זה לא הצחיק. גם בקרב ההורים נזכרו השבוע כי היו לא מעט ילדים ובני נוער אשר סירבו באותם ימים לצאת מהבית ללא ליווי של מבוגר.

 

ליצן מפחיד מתוך הסרט "זה". ילדים ובני נוער ביקשו ליווי מבוגר. צילום יוטיוב

האזרחים שנמתחו על ידי לובשי המסכות בגנים ציבוריים ובפארקים, נסו על נפשותיהם כאשר חלקם אף נחבלו במהלך מנוסתם. במקרים אחדים תקפו אזרחים את לובשי המסכות אשר חלקם "קפצו" עליהם מהשיחים עם מסור או עם מקל, והאזרחים חבטו בהם לאחר שנבהלו עד עמקי נשמתם. גם בחיפה ובקריות חקרו השוטרים והזהירו את העבריינים "הליצנים".

כעת כאמור בעקבות חג הפורים המתקרב, חוזר הטרנד המלחיץ ובמוסדות החינוך בקריות מנסים למנוע מראש את התופעה. "מטרת החג היא שמחה ותחושת אושר וצחוק ולא חרדות ובכי, ולכן לא נסכים ולא נאשר כניסה עם תחפושת של ליצן מפחיד או ליצן רוצח אל שטח בית הספר. ההורים מתבקשים לסייע לילדים ולעקוב אחר קניית התחפושות תוך התחשבות ברגשות האחר", כך נכתב באחת ההודעות אשר שיגרה מנהלת בית ספר בקריות להורים.

מסיכה ופנס "שוקר" נמצאו על בן 15 שנעצר לפני מספר חודשים. צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין.

יצויין כי בעקבות התופעה ההיסטרית היו בעבר ליצנים אשר דיווחו על פגיעה וירידה בהזמנות למסיבות יום הולדת ואירועים עקב פחדים של ילדים. בנוסף היו ליצנים שחששו לצאת מביתם כשהם לבושים ומאופרים כליצנים מחשש שאזרחים יתקפו אותם ברחוב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות