מקומם: האחות שכמעט נהרגה עדיין בטראומה, והחשוד? נהנה בבית

בשבוע שעבר יצאה אחות ברמב"ם מעבודתה וכמעט קיפחה את חייה, לאחר שנהג בפסילה נמלט מהמשטרה ונסע ברמזור אדום. לאחות ההמומה ייקח עוד זמן רב להתאושש מהטראומה הקשה, ומה עם החשוד אתם שואלים? שוחרר הביתה. טוב, תודה
מכעיס: בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את ערעור הפרקליטות על ההחלטה לשחרר את החשוד בנהיגה הפרועה בצומת רמב"ם, והנהג שוחרר הביתה.כזכור, מדובר באירוע חמור ביותר, בו נעצר ביום חמישי שעבר נהג עבריין אשר נסע בפסילה והשתולל על הכביש, לאחר שנתבקש על ידי השוטרים לעצור. הנהג כך טענה המשטרה גם בבית משפט השלום, סירב להקשיב לשוטרים שביקשו לבצע בדיקה שיגרתית, נמלט בנהיגה פראית, חלף ברמזורים אדומים, נסע נגד כיוון התנועה תוך שהוא מנגח רכבים חונים, התנגש ברכב בה נהגה האחות ההמומה לאחר משמרת וכמעט הרג אותה, עלה על אי תנועה, השמיד רמזור, ואם כל זה לא מספיק הוא עוד העז לצאת מהרכב ונמלט רגלית כשהשוטרים דולקים אחריו.

מתוך סרטון התאונה. צילום מחלקת הבטחון רמב"ם.

 

לבסוף נעצר החשוד והובא לבית משפט השלום בחיפה שם ביקשה המשטרה לעצור אותו למשך חמישה ימים, אולם השופט הסכים עם סניגורו של החשוד, עו"ד רונן חליוה, דחה את בקשת המשטרה וקבע כי החשוד יישאר במעצר ליום אחד בלבד, (עד יום שישי שעבר-ק"ר), וישוחרר לביתו.

הסניגור, עו"ד רונן חליוה. צילום עצמי.

אתמול (ראשון) הגישה פרקליטות מחוז חיפה הצהרה לבית המשפט המחוזי בעיר ובה הצהירה על היא כוונתה להגיש כתב אישום כנגד החשוד בעבירות החמורות. עוד הגישה הפרקליטות בקשה למעצר עד תום ההליכים בשל עברו הפלילי והתעבורתי המכביד של החשוד ובין היתר הפקרה, ונהיגה בפסילה כאשר מעליו כבר תלוי ועומד עונש מאסר על תנאי בשל העבירות הקודמות.

אלא שבאופן תקדימי, גם הפעם, כמו בית משפט השלום כך גם בית המשפט המחוזי, בחר לדחות את בקשת הפרקליטות והנהג שוחרר עוד בטרם הגשת כתב אישום. סניגורו של החשוד, עו"ד רונן חליוה אמר אתמול: "בשים לב שחומרת העבירה אינה מהווה עילת מעצר, החלטות בתי המשפט הן השלום והן המחוזי נכונות מבחינה משפטית״.

היזכרו במקרה הטראומתי בו כמעט נהרגה לפני מספר ימים האחות :


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות