מזעזע: כיצד סחרו הציידים בחיות הבר ומה היה לנו בצלחת?

כ-200 בלשים, לוחמים, כלבנים ופקחי רשות הטבע והגנים השתתפו לפנות בוקר במעצר 19 חשודים בצייד, הפצה וסחר אכזרי בבשר חיות בר. הפעם, אפילו אנשי רשות שמורות הטבע נותרו מזועזעים
 

19 חשודים נעצרו לפנות בוקר (שני) בחשד לצייד וסחר בלתי חוקי ואכזרי של חיות בר במסגרת מבצע משותף ורחב מימדים של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים.

במהלך החקירה נאספו ראיות רבות נגד העבריינים ובסיומה בוצע הבוקר מבצע המעצר בהשתתפות למעלה מ-200 בלשים, חוקרים, לוחמי יס"מ, לוחמי משמר הגבול, כלבנים ופקחי רשות הטבע והגנים. כל החשודים תושבי הצפון, חלקם מחיפה.

במשטרה סיפרו כי מניתוח חומרי החקירה עולה תמונה קשה מאוד ומזעזעת לפיה מתקיים בצפון צייד לא חוקי, מאסיבי, וסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב עם מספר רב של מעורבים. פקחי רשות הטבע והגנים כבר מורגלים בחקירות מסוג זה ובמראות קשים של תוצאות הצייד, אבל היום אפילו הם הזדעזעו מתדירות התופעה ומהשיטתיות בה נקטו החשודים שנעצרו.

חלק מהבשר שנתפס לפנות בוקר. צילום דוברות המשטרה

 

מדובר בין היתר בצייד של צבאים, דורבנים וציפורי שיר מוגנות במקביל לסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב. בחיפושים הבוקר נתפסו תחמושת רבה הכוללת כדורי צייד ותחמושת לאקדח, מחסניות, סכינים מגואלות בדם, רוגטקות, מלכודות רגל, 6 דורבנים, 6 חוגלות, כלבי צייד, בשר של חיות בר ועוד.

 

אפילו אנשי רשות שמורות הטבע נותרו הפעם מזועזעים. צילום דוברות המשטרה

 

כלל העצורים מובלים בשעה זו לחקירה ובהמשך יובאו חלקם עוד הבוקר לדיונים בבקשה להארכת מעצרם. על פי הערכת המשטרה ורשות הטבע והגנים ככל שיתקדמו החקירות כך ייחשפו עוד מעורבים בעבירות ויתבצעו מעצרים נוספים.

 

חלק מזערי מהבשר שנתפס הבוקר. צילום דוברות המשטרה

 

כך תלו הציידים את החיות וסחרו בבשרם. צילום דוברות המשטרה

תופעת הצייד הלא חוקי מבוצעת בצורה אכזרית, תוך התעללות גסה בבעלי החיים ופוגעת בצורה קשה בחיות הבר ובערכי הטבע.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שיתוף הפעולה עם משטרת ישראל בכדי לתפו את העבריינים הוא קריטי: "יש לנו מטרה חשובה לשמור על הטבע ועל חיות הבר ואנו נעשה הכל כדי להצליח בכך למעננו ולמען הדורות הבאים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות