נס: חץ נורה היישר אל תוך פניו של צעיר ונשלף בניתוח חירום 

אירוע חמור הסתיים בנס: חץ פלדה באורך 60 ס"מ נורה לפני מספר ימים לעבר צעיר בעת שישב ברכבו במרכז הכרמל. החץ חדר אל תוך פניו וכמעט הרג אותו
נתנאל, צעיר בן 28 מהצפון, נורה לפני מספר ימים מטווח קצר בעת שישב ברכבו במרכז חורב בשכונת הכרמל. חץ פלדה המשמש לצייד כרישים כוון הישר לראשו, חדר אל פניו ורק בנס לא הרג אותו.

הצעיר אחז בחץ אשר היה תקוע בלחיו ופרץ מהלסת התחתונה, ורץ במהירות תוך שהוא מגלה קור רוח מדהים היישר לידי מאליק רוחנא, אח אחראי בחדר המיון בבית החולים כרמל.
"ראיתי בחור צעיר רץ לעברי כשהוא מחזיק חץ ענק שתקוע לו בפנים", סיפר האח, "חשבתי שאנחנו בסרט ושזה לא אמיתי".

החץ בהדמיית הסיטי. צילום אלי דדון

 

נתנאל לעומת זאת הרגיש את הכאבים באופן מוחשי ביותר: "הרגשתי איך כל הפה שלי מתמלא בגושי דם גדולים ואני נחנק. בקושי עמדתי על הרגליים אבל ידעתי שאני נמצא בידיים טובות".

האח האחראי, במקרה גם צייד חובב, זיהה כי מדובר בחץ פלדה מסוכן המיועד לציד כרישים וחיות בר גדולות, והבהיל את נתנאל לתוך חדר ההלם כאשר הוא מזעיק את כל הצוות המקצועי. מנהל יחידת פה ולסת, ד"ר גוסטבו מואיגר ביקש להרדים את המטופל ושלח אותו לבדיקות סיטי מקיפות בהרדמה. צילומי הסיטי המבוצעים בתלת מימד, הדהימו את הצוות. "חץ הפלדה ענק בגודל 60 ס"מ ובעובי של 70 מ"מ חדר מלחי ימין, עבר את הפה והלסת התחתונה, ויצא החוצה. זה נס שהחץ לא פגע במוח, בעיניים, או באיברים קריטיים הנמצאים בראש", סיפר ד"ר מויאגר.

 

ד"ר מויאגר ונתנאל. צילום אלי דדון

אבל כאן לא נגמרה הדרמה. בתחקיר שעשה ד"ר מויאגר בכדי להוציא את חץ הפלדה, התברר לו כי הא מורכב משני חלקים המחוברים בהברגה צמודה. החלק העליון משמש לחדירת החץ לגוף אולם החלק הקדמי אמור להיפתח בתוך גוף החיה הניצודה, כשהוא נפתח עם חצים קטנים וחדים בצורת פטריה שננעצת ותופסת את החיה באופן שאינו ניתן לשחרור. "אם פטריית החיצים היתה נפתחת חלילה, היא היתה קורעת לנתנאל את כל אברי הפנים וכלי הדם הגדולים של הצוואר.  במקרה כזה זה עניין של דקות ספורות עד שהוא היה מדמם למוות", הסביר הרופא הבכיר.

בניתוח חירום שארך כשלוש שעות, אחז הכירורג את פטריית החצים כך שלא תיפתח, ובאמצעות ציוד כירורגי עדין ומדוייק שלף את חץ הפלדה החוצה. "ביצענו גם שחזור מדוייק של כל רצפת הלסת התחתונה תוך שאנו מקפידים לשמר את היכולות של נתנאל לאכול, לשתות ולדבר".

"אני חושב שקרה לי נס, ואלוהים אוהב אותי שנשארתי בחיים", אמר נתנאל שכבר שוחרר מאז לביתו. המשטרה פתחה בחקירה אולם עד כה טרם נעצרו חשודים באירוע בו כמעט וקיפח הצעיר את חייו.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות