כמה שווים רכבי האספנות הנדירים של הבעל ומה הוא טוען להגנתו?

הבעל מחזיק ברכבי אספנות הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים, בין היתר "פרארי" ו"פורשה". למה הוא טוען בבית הדין הרבני שזכותו למכור את הרכבים הנדירים מבלי לחלוק את המיליונים עם אשתו ?
תושבת הצפון, באמצע שנות הארבעים לחייה, טוענת נגד בעלה: "הערך של רכבי האספנות שלו הוא בדיוק כמו ערכו של הביטקוין, רק עולה כל הזמן". בעלה טוען להגנתו כי "רכבי האספנות הם כמו בובות ותכשיטים. הם שייכים לה ורכבי האספנות שייכים לי ולא לאשתי".

במסגרת תביעת גירושין המתנהלת בבית הדין הרבני האיזורי בחיפה, הגיעו הצדדים לעימות חריף לאחר שהאישה הבינה כי בעלה מתחיל להיפטר מהאוסף היקר והנדיר של מכוניות האספנות שצבר לאורך השנים.

האישה מגוללת בסיכומיה לבית הדין סיפור מוזר אבל עקרוני על בעלות משותפת של כלי רכב, גם אם שמה לא נרשם כמקובל ברישיון הרכב.

 

 

רכבי אספנות. ערכם עולה כמו הביטקוין. צילום ארכיון: דוברות עיריית קרית מוצקין

האישה, בעלת עסק גדול לייבוא, טוענת באמצעות עורך הדין גדלי סולן כי לבעלה המלונאי עשרות רכבי אספנות שערכם נאמד בעשרות מיליוני שקלים וייתכן שאף היא אינה יודעת את ערכן האמיתי. בגלל "המיוחדות ושנת הייצור של רכבים מסוימים ובעיקר בגלל העלייה המטורפת במחיריהם, ככל שהם מתיישנים".

האישה דוחה מכל וכל את טענות הבעל, שהרכבים הם רכושו הפרטי, כמו שהתכשיטים ואוסף הבובות הוא רכושה הפרטי. "רכבי האספנות נאמדים בעשרות מיליונים, אני לא מכירה בובות במחירים כאלה", טוענת האשה.

רכבי האספנות הם כמו אוסף הבובות. צילום אילוסטרציה: ענבר אור

"המכוניות, הבתים והעסקים, כמו התכשיטים שייכים באופן שווה בשווה לשני בני הזוג" כך היא טוענת. היא דוחה גם את טענת הבעל לפיה הרכבים רשומים רק על שמו ולכן הן בבעלותו.

לדברי האשה: "הרישום הוא דקלרטיבי בלבד ואין בו כדי להשפיע על הבעלות בפועל". לדברי האישה, לבעל עוד מספר רכבי אספנות הנמצאים בחו"ל, ביניהם רכב מסוג "פאררי" המוחזק אצל חברו המתגורר בגרמניה ורכב מסוג "פורשה" מודל 1961 שערכן נאמד בכמיליון יורו.

"בעלות משותפת גם אם שמה לא נרשם ברשיון הרכב". עו"ד גדלי סולן. צילום: עצמי

עו"ד סולן טוען כי יש לאסור על הבעל למכור רכבים "או בובות" כפי שעשה לאחרונה ובידי האישה הוכחות למכירת רכבים ישנים במאות אלפי שקלים. האישה טוענת כי רכבי אספנות הם מוצר שרק עולה כמו הבטקוין ולכן לא ניתן להעריך את שווים ויש להימנע ממכירתם.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות