נהג תחת השפעת הירואין ודרס למוות זוג אחיות ותינוקת 

בית המשפט המחוזי הרשיע לפני זמן קצר נהג משאית בן 64 מחיפה, בהריגת שתי אחיות, ובתה התינוקת של אחת מהן. הנאשם השתמש יום לפני כן בסם מסוג הירואין, והודה כי היה עייף 
בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע לפני זמן קצר את כאמל דיאב, בן 64 מחיפה, בהריגתם שתי אחיות ובתה התינוקת של אחת מהן. בנוסף הוא הורשע גם בנהיגה תחת השפעת סמים, חציית צומת באור אדום, ובגרימת חבלה של ממש. בתאונה הקטלנית נפצעו באורח קשה בעלה של אחת המנוחות, והנאשם בעצמו.

מעובדות כתב האישום שהוגש נגד כמאל דיאב, נהג המשאית מחיפה, עולה כי ב-.2016. 3.8, סמוך לשעה 00:46 נהג דיאב במשאית בכביש 4 לכיוון צפון. באותה עת בכביש 70 נהג רמזי אשכר, ברכב פרטי כשלידו ישב  סעיד נעים, במושב האחורי מצד שמאל ישבה אנג'ליק נעים ז"ל, בצד הימני שבמושב האחורי ישבה  אולגה אשכר ז"ל וביניהן, בכיסא בטיחות, ישבה התינוקת בת שנה ושמונה חודשים, בתה של המנוחה אנג'ליק.

המנוחה אולגה אשכר 

 

המנוחה אנג'ליק נעים

בהגיע הרכב של רמזי לצומת הוא נעצר, כרכב ראשון, בנתיב נסיעה ישר, והמתין עד שהאור ברמזור בכיוון נסיעתו התחלף לירוק.

דיאב נהג במשאית לכיוון הצומת על כביש 70, סמוך כניסה לכפר פורדיס, כשבגופו סמים מסוג הרואין, ובמהירות גבוהה. כשהגיע סמוך לצומת, המשיך בנסיעה רציפה למרות שהבחין שהרמזור בכיוון נסיעתו, אדום, חצה את הצומת באור אדום, ופגע עם חזית המשאית ברכב הפרטי שנכנס לצומת ברמזור ירוק.

 

זה מה שנותר מהרכב הפרטי לאחר התאונה המחרידה. צילום: דוברות מד"א מרחב כרמל

בעקבות ההתנגשות החזיתית נהדף מיד הרכב הפרטי למסלול הנגדי והחל להסתחרר כאשר בתוך כך הועפה מן הרכב אולגה אשכר (38) והוטחה אל הכביש. כתוצאה מהתאונה, נגרם גם מותה של אחותה אנג'ליק נעים (32), ושל בתה של אנג'ליק, קלואי, שהיתה רק בת שנה ושמונה חודשים במותה. הנאשם לא בלם מיד את המשאית, אלא המשיך בנסיעתו ונעצר רק במרחק של כ-180 מטר ממקום התאונה.

הפרקליטות ביקשה שלא לתת שום אמון בעדות הנאשם שטען שלא נגע בסמים ושעבר ברמזור ירוק ושהסרטון ממצלמות הרמזור זויף. "עמדתו חסרת כל בסיס במציאות, הזויה וחסרת כל הגיון". עוד נטען כי הנאשם אינו נהג רגיל אלא נהג משאית של 15 טון הדורשת תפעול מורכב בכדי לנהוג בה וגם בכדי לעצור אותה בעת הצורך.

קלואי נעים. בת שנה ושמונה חודשים במותה

השופט דניאל פיש ציין הבוקר בהכרעת הדין, כי הנאשם נטל יום לפני כן סם מסוג הירואין, וכי הודה כי היה עייף.
"הנאשם נהג במשאית 15 טון במהירות גבוהה, לתוך צומת בו דלק לכיוונו אור אדום ברמזור, משך שניות ארוכות טרם הגעתו אליו. שדה הראיה היה נקי ותנאי התאורה היו טובי ם, והוא יכל לראות במרחק גדול מהצומת כי הרמזור אדום . הוא לא הפעיל בלמים טרם ההתנגשות ולא הוריד במהירותו. הוא היה עייף. הוא היה עם הרואין בדמו ותחת השפעת הסם", קבע השופט.

גזר דינו של הנאשם צפוי להינתן בקרוב.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות