'עושים פה'

לאחר ההצלחה של התכנית בשנה שעברה, יוצא לדרך מחזור נוסף של תכנית היזמות 'עושים פה' לשינוי חברתי בחיפה. אתמול, 11.2 התקיים אירוע החשיפה בו השתתפו עשרות יזמים צעירים, ועד לתאריך 6.3 ההרשמה תהיה פתוחה למצטרפים נוספים.
 

'עושים פה' היא תכנית יזמות ייחודית, בה תושבי חיפה והאזור מוזמנים לפתור אתגרים חברתיים של העיר כולה. התכנית תתרחש הפעם בקונספט של שני סבבים: בכל אחד מהם יינתן אתגר עירוני שאותו יצטרכו היזמים לפתור, באמצעות פיתוח של רעיון חדשני. המשתתפים ילוו באנשי מקצוע ובמנטורים, וישתתפו בהאקאתון. בסיום ההאקאתון יזכו המיזמים הטובים ביותר בפרס בשווי 50,000 ₪, לליווי מקצועי והון ראשוני.
המנצחים ימשיכו למאיץ מיזמים ולתחרות מיזמים עירונית: changemaker city. בתכנית שותפים עמותת ארץעיר, שותפות חיפה-בוסטון, ו-value makers, ובחסות קבוצת ביתא, היוזמת התחדשות העירונית בישראל.

ראשון מבין שני האתגרים בתכנית יהיה בנושא בריאות בקהילה. בחיפה קהילות מקומיות המתמודדות עם קשיים רפואיים: רפואת נשים מותאמת, רפואה לקהילה הלהט"בית, קשישים, אנשים הסובלים מבעיות בריאות כרוניות, מטפלים ובני משפחה תומכים ובעלי מקצוע בתחום הבריאות. כמו כן בעיית הזיהום בחיפה משפיעה על בריאות התושבים.  מטרת האתגר היא לשמור את בריאות הקהילה על ידי קידום אורח חיים בריא, תזונה מאוזנת ותמיכה של הקהילה באוכלוסיות השונות.

 בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץ עיר, השותפה בתכנית: "כארגון שליווה מעל 150 יזמים חברתיים בתכניות ואקסלרטורים ברחבי הארץ אנו יכולים לומר שהשילוב של יזמות וקהילה הוא הדבר הבא. יזם שמסוגל להסתכל על המרחב סביבו, להבחין מה יש ומה חסר ולתת לו מענה, הוא יוכל להיות יזם משנה מציאות –  ואת זה תכנית 'עושים פה' מייצרת".

ורד ישראלי, מנכ"לית שותפות חיפה- בוסטון שפתחה את הערב אמרה: " אני נרגשת להיווכח בעוד יוזמה יוזמה של המנהיגות הצעירה של חיפה בוסטון לטובת העיר חיפה . ערב שנועד לאפשר לכל אחד מהנוכחים כאן להשתתף בתהליך מיוחד שיצביע על הנושאים הבוערים שיש מקום לשפר בעיר על אתגרים הראויים לשינוי. והנושאים שאנחנו נצביע עליהם יהוו המצפן לפיתוח פרוייקטים חברתיים בתהליך  יצירתי ומקצועי שאותו יובילו Value Makers בראשו עומד אמיר נתן ו'ארץ עיר'.

לפרטים ולהגשת מועמדות לתכנית 'עושים פה': https://www.osimpo.org/


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות