למה דיג'יי נינו כל כך מאוכזב מחיפה?

דיג'יי נינו, יליד הקריות, הוא שנים דיג'יי מוזיקה שחורה בסצנה החיפאית. משום מה בזמן האחרון הוא כבר לא בחיפה יותר מדי: "מרגיש ששמים לי פה רגליים, לא מפרגנים לי", "המועדונים פה נהיו אולמות אירועים. יותר מעניין אותם הבקבוקים והאוכל מאשר המוזיקה", "הקלות היום שצעירים יכולים להגיע לבמות היא בלתי נתפסת"
ניר לוי, "דיג'יי נינו", הוא דיג'יי מוותיקי סצנת ההיפ הופ החיפאית. אם תדברו איתו תראו שהוא עסוק עד מעל הראש, אבל משום מה הוא פחות עובד בחיפה בימים האלו, ותוכלו למצוא אותו יותר בתל אביב. אז החלטנו לברר למה, והיה לו הרבה מה להגיד. ביקורת לפניכם.

אז מה העניינים נינו?
"בסדר, עובדים ברוך השם".

איפה אתה נמצא בימים אלו?
"האמת שיותר בתל אביב, פחות חיפה".

למה פחות חיפה?
"את חיפה מיציתי. האמת שאני לא חושב שאני מקבל את הכבוד המגיע לי אחרי כל השנים שעבדתי בעיר הזאת. משנת 1999-2000 אני דיג'יי השחורה הכי חזק פה בחיפה, את ההיפ הופ אני הבאתי לצפון. אני כבר לא יכול לספור את המקומות שעבדתי בהם. חיפה איבדה עניין, המועדונים פה נהיו אולמות אירועים, זה כבר לא מועדונים. יותר מעניין אותם בקבוקי האלכוהול והאוכל מאשר המוזיקה, הם התמסחרו מדי. העיקר הכסף פחות המוזיקה. פעם כשהיית נכנס למועדון הייתה רחבה, לא היו כיסאות ושולחנות והיית תופס איזו בירה ביד ורוקד. היום כשאתה נכנס למועדון זה מרגיש כמו תחרות מי יותר יקר, מי יותר יפה, שולחנות, כיסאות, מלצריות, בקבוקי אלכוהול ואוכל. בחייאת, אתם באים למועדון. קשה לי לבלוע את זה. חיפה זה לא מה שהיה פעם, היא איבדה את הקטע של הבילוי".

"איבדה את הקטע של הבילוי". תמונה: נינו

"איבדה את הקטע של הבילוי". תמונה: נינו

ספר לנו על ימי השיא שלך בחיפה.
"אני יליד הקריות. התחלתי בגיל 17 לנגן. ניגנתי במועדון ה'נתנזון' בשנת 2000, שם התחלנו בעצם ליין היפ הופ. משם הגעתי ללונה והייתי שם רזידנט מ-2000-2010 בימי שבת ושישי. בגדול עשיתי פה הכל בחיפה, את כל ימי הסטודנט, ציר מוריה בכרמל, עיר הנוער, אני כבר לא זוכר. מה שאני כן זוכר זה שפעם היה יותר קשה לטפס. היית צריך להוכיח שאתה טוב, ותכל'ס שהמוזיקה שלך שווה. היום דיגיי לא צריך להיות כזה טוב, מספיק שיהיו לו יחסי ציבור טובים והוא יכול לעוף לשמיים. הקלות היום שצעירים יכולים להגיע לבמות היא בלתי נתפסת. אני יכול לקחת אותך ולהפוך אותך לדיג'יית תוך חודש. בזמני היינו עובדים קשה בשביל השם שלנו".

"בזמני היינו עובדים קשה בשביל השם שלנו". תמונה: נינו

"בזמני היינו עובדים קשה בשביל השם שלנו". תמונה: נינו

לא נוכל למצוא אותך בחיפה בכלל?
"אני עד היום מרגיש ששמים לי רגליים פה. מרגיש שמפחדים ממני. אני יכול להגיד בפה מלא שהגעתי למקומות הכי חזקים בארץ. אני עובד ברמת ישי כבר שלושה חודשים קבוע, אני מנגן כמה פעמים בשבוע במרכז, יש לי את האירועים והחתונות שאני עושה. אני גם מנגן בחיפה, אבל היום הראש שלי נוטה לתל אביב. המועדונים פה מעדיפים להביא דיג'יים מתל אביב לחיפה, ולא לקחת מישהו שנולד פה ועבד פה שנים על גבי שנים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם