שאלו את הרב

תלמידי אורט קריית ביאליק אתגרו את הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו בפגישתם בבית הספר בנושא שירות מעורב בנים ובנות, פתיחת בתי עסק בשבת, נישואים חד מיניים ומעמד הקהילות הקונסרבטיביות והרפורמיות

בתמונה: ראש העירייה, אלי דוקורסקי עם הרב הראשי לישראל, דוד לאו

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו נפגש אמש (יום ראשון) עם תלמידי אורט קריית ביאליק לשיחת קירוב לבבות. תלמידי כיתות י"א שגדשו את אולם הכנסים המחודש הקשיבו בקשב רב, הביעו עניין ושאלו שאלות מאתגרות. את בני הנוער שבעוד שנתיים יתגייסו לצבא עניינה עמדת הרב בנוגע לגיוס משותף בנים ובנות. בעניין זה מתח ביקורת נוקבת ראש העיר אלי דוקורסקי על התבטאויות רבנים מסוימים בגנותן של חיילות המתגייסות לשירות ביחידות הלוחמות ובכלל. כידוע, קריית ביאליק נמצאת בצמרת הטבלה הארצית של מתגייסים, במיוחד באחוז הגבוה של גיוס בנות.

הרב לאו השיב כי אינו מתנגד לגיוס ככלל אלא במקרים בהם נוצרת אי נוחות מהשירות המשותף וסיפר על פניות של חיילים וחיילות אליו בנושא. עם זאת הצטרף לדברי ראש העיר, אלי דוקורסקי, ומתח ביקורת על התבטאויות הפוגעות בכבודן של חיילות ולוחמות צה"ל.

הרב נשאל על עמדתו בנוגע לזרמים נוספים ביהדות פרט לאורתודוקסים, כגון הזרם הרפורמי והקונסרבטיבי. הרב השיב כי בתפוצות קיימת בעיה של התבוללות, לכן יש לשמור על אורח חיים יהודי.

התלמידים שאלו גם על הנושא של נישואים חד מיניים ויחס ללהט"בים. הרב השיב כי חדר מיטות הינו מקום פרטי, אליו יש להתייחס בכבוד ולשמור על צנעת הפרט. לדבריו הוא מכיר בסוג אחד של נישואין – של גבר ואישה. הרב אף הוסיף כי אינו נוהג לקבוע מזוזה על חדרי שינה.

בני הנוער שהשנה צפוי להם מסע לפולין התענינו גם בנושא השואה ובזיכרונותיו ושיחותיו של הרב עם אביו, ניצול שואה, הרב הראשי לשעבר הרב מאיר ישראל לאו. התלמידים היו מרותקים לשיחה וגם כאשר הסתיים הזמן שהוקצה למפגש לא רצו לעזוב את המקום.

ראש העירייה, אלי דוקרוסקי, הודה לרב הראשי לישראל, דוד לאו על יוזמת המפגש, נכונותו לענות לכל שאלה ושאלה, פתיחות וקירוב ללבות: "בימינו כאשר עם ישראל שסוע בוויכוחים פנימיים כמעט על כל נושא ונושא, אני רואה חשיבות רבה במפגשים אלו. יש לשמוע דעות שונות, להתייחס אליהם בסובלנות והבנה, גם אם הן מנוגדות לפעמים לעמדתנו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית ביאליק