יום המשפחה 2018: מה כתבה איה גונן למני אסייג ולמה זה כל כך מרגש?

מני אסייג, התסריטאי הידוע, פרסם השבוע בדף הפייסבוק שלו הודעת ווטס אפ מרגשת במיוחד ששלחה לו צעירה מהאיזור. מי עומדת מאחורי ההודעה ומה נכתב בה ?
מני אסייג, התסריטאי הידוע והמוכשר שנולד וגדל בטירת כרמל, ומי שמשמש בין היתר גם ככותב הראשי בסדרה "שנות ה-80", המבוססת על ילדותו ועל ילדות אחיו שלום אסייג, פרסם השבוע בדף הפייסבוק שלו הודעת ווטס אפ מרגשת במיוחד. בהודעה בישרה לו צעירה יפהפיה העונה לשם איה גונן, כי היא ובעלה זכו בימים אלו ללידת בתם, שיה, בהליך פונדקאות בגיאורגיה. עבור אסייג וגונן זוהי סגירת מעגל: למי שאינו זוכר, בנובמבר 2016 הפך אסייג את העולם עבור בני הזוג, כשהחליט להרים עבורם ערב ומופע התרמה של גדולי הסטנדאפיסטים בארץ, בכדי לסייע להם לגייס 300,000 שקלים ולהגשים את חלומם: להביא ילד או ילדה לעולם.

 

איה גונן ובתה התינוקת, עדיין בגיאורגיה. צילום מתוך פייסבוק איה גונן

 

לפני כשבע שנים, מספר חודשים לאחר שילדה את ילדתם הבכורה ליה, התבשרה גונן כי לקתה בסרטן השד אשר הפך לסרטן גרורתי. היא עברה מאז מספר ניתוחים, טיפולים מכל הסוגים, ומסכת ייסורים, ולאורך כל המאבק הממושך היא מעולם לא הרימה ידיים. אבל כל השנים בערה בעצמותיה התקווה להביא לעולם ילד נוסף, אח או אחות לבתם, ליה. התשוקה הזו היתה מקור לתקווה אך גם לכאב עצום, כי הרופאים המליצו לגונן שלא להיכנס שוב להריון, בשל סוג הסרטן ההורמונאלי. היא ובעלה החליטו כי הפתרון יגיע באמצעות פונדקאות, אולם סכומי הכסף שנדרשו לתהליך היו רחוקים מהם מרחק שנות אור.

בשלהי 2016, במקביל לערב ההתרמה הענק שהפיק עבורם אסייג, התבשרו בני הזוג כי הצליחו להקפיא עוברים. כעת, בעזרת הכספים שנאספו באירוע, ואשר כל הכנסותיו הועברו לטובת הליך הפונדקאות, יכלו בני הזוג לצאת סוף סוף למסע, יד ביד, ועם תפילות לשוב ארצה עם אח או אחות לליה.

בימים אלה פרסם אסייג, המתגורר כיום בקריית מוצקין, פוסט מרגש במיוחד בעמוד הפייסבוק שלו: "עכשיו אני כבר יכול לפרסם את ההודעה הכי משמחת שקיבלתי בזמן האחרון !", כתב אסייג בהתרגשות: "לפני כשנה וחצי ארגנתי מופע סטנדאפ עם גדולי האומנים בהיכל התאטרון מוצקין, שנתרם לנו חינם על ידי המנכ"לית האהובה וטובת הלב, דפנה צורי. גייסנו סכום גדול שסייע לאיה להגשים את החלום ולהביא ילד לעולם. לכל מי שהופיע בערב הזה יש חלק גדול בסיפור ההצלחה העצום הזה. מה רבו מעשיך השם", כתב אסייג.

מני אסייג עם איה גונן. צילום מתוך פייסבוק איה גונן

בהודעת הווטס אפ שצירף אסייג לפוסט, כתבה לו איה גונן את המילים האלו :
"מני היקר ! בהתרגשות אני רוצה לשתף אותך שהנסיכה שלנו נולדה, אנחנו מאושרים וליה בעננים !! עדיין לא שיתפתי אף אחד… אנחנו נמצאים בגיאורגיה עדיין. החלום התגשם ואני חייבת לך את זה בענק. שתדע שבזכותך הגשמנו חלום".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות