הקרב על הקול החרדי

בעוד ש"ס צפוייה ללכת עם יהב, או לאפשר חופש הצבעה, החרדים האשכנזים יתמכו במועמד החזק ביותר מול יהב. הם לא פוסלים אפילו תמיכה בקליש רותם


מאז ומתמיד חיזרו מועמדים לראשות העיר אחרי הקול החרדי. מדובר בהצבעה קולקטיבית, שמבוססת על הכוונה מלמעלה וכך המועמד הנבחר זוכה לכמה אלפי קולות בטוחים, לפחות, במירוץ לראשות העיר. בדרך כלל תמיכה כזאת מצויידת בהבטחות מצידו לדאוג לקהילה החרדית בעיר וכמובן למנות את אחד מראשיה לסגן ראש עיר בעל סמכויות.

המפלגות החרדיות נוטות לתמוך לרוב במועמד האטרקטיבי ביותר מבחינתן לזכייה. לפני שתי קדנציות הם בחרו לתמוך בבורובסקי, אולם הוא הפסיד בהפרש זעום ויונה יהב שנבחר שוב לא שכח. מספרים בכירי המגזר החרדי, שבמשך קדנציה שלמה יהב "ייבש" אותם, עונש על תמיכתם ביריבו המושבע.

בבחירות האחרונות החרדים כבר לא לקחו סיכון מיותר ותמכו ביהב, שניצח בין היתר בזכות התמיכה השחורה. אבל יהב שכח שהבטחות צריך גם למלא. הוא הסתכסך עם מיכי אלפר מיהדות התורה, שאמור היה להיות סגנו. אלפר הוביל קו אנטי-יהב, וכעת ראשי המפלגה החרדית מאוחדים בדעתם להצביע למועמד אחר שיציג סקרים שהוא מסוגל לנצח את יהב. מבחינת ליצמן וגפני – רק לא יונה.

עינת קליש רותם זיהתה את הפוטנציאל. היא כבר מחזרת אחרי ראשי החרדים, ומאמינה שתזכה לאמונם. היא מציגה להם סקרים שבהם היא מנצחת את יונה, או לכל הפחות קרובה לו מאוד באחוזי התמיכה, והם משתכנעים שהיא אופציה לא רעה בכלל עבורם.

גם דוד עציוני, שעבד כתפקידו האחרון כיועץ שר האוצר, מול ראשי המפלגות החרדיות, מאמין שהוא יזכה לברכת הדרך מהם, אם כי המועמד הצעיר מבין שהוא יצטרך להציג את סעיפי המצע שלו שקשורים לטיפול באוכלוסיה החרדית וגם מספרים שיוכיחו להם שהם לא תומכים במועמד "על הנייר" בלבד.

ראשי החרדים נמצאים במגעים גם עם שי אבו חצירא וגם עם גד זאבי ואנשיו והם נחושים לעשות הכל כדי שיהב לא ייבחר.
ראש העיר מצידו עדיין לא אמר את המילה האחרונה ולמרות הסכסוך עם אלפר, שנראה כרגע בלתי פתיר, הוא מנסה לאתר קבוצות תמיכה חרדיות בלתי תלויות שיתמכו בו למרות הכל. יהב גם פועל נמרצות להשיג את תמיכת ש"ס בריצתו לראשות העיר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבחירות לרשויות המקומיות 2018