ספריה עיר תחתית, כבר הייתם?

סצנת הבילויים בעיר התחתית ממשיכה להתחזק: פאב "ספריה" חדש הגיע אלינו למחוזות חיפה, והפעם הוא יהיה בעיר התחתית. האם זה קשור לסגירה של "הספריה" המיתולוגית בכרמל?
לפני כשלושה שבועות "ספריה" חדשה הגיעה למחוזותינו, והפעם לעיר התחתית בחיפה. איתי זיידה, ממקימי רשת הפאבים "הספריה" ענה לנו על כמה שאלות שהיינו חייבים לשאול: "פתחנו סניף בוטיק חדש של ה"ספריה" בעיר התחתית לפני כשלושה שבועות. זה מקום קטן ומגניב לאנשים משוגעים בלבד".

ברכות על פתיחת הסניף. זה קשור לסגירה של ה"ספריה" בכרמל?
"הפתיחה הזאת לא קשורה לסגירה. בכרמל היה לי זכיין שלא עבד לפי הנהלים, והרשת החליטה לבצע שינוי. אז הסניף בכרמל נסגר ובמקומו עכשיו ייפתח מועדון".

אתה חושב שהעיר התחתית עובדת יותר טוב ממרכז הכרמל?
"העיר התחתית עובדת  על פאבים קטנים ובוטיקיים כאלה, ומכוונת לקהל אחר. הכרמל הוא יותר עוצמתי. אני מאמין שהכרמל עוד יחזור להיות מה שהיה בסצנת הבילויים".

כל ערב הוא הצגה.

כל ערב הוא הצגה. צילום: עצמי

אז ספר לי קצת על ה"ספריה" החדשה.
"זה בר בוטיק קטן. הישיבה על הבר ההיא בנדנדות, ויהיה צמיד של "שתה כפי יכולתך", שכל הבר יהיה פתוח לשתייה חופשית. יהיו 18 סוגי בירה מהחבית, וחטיבות וויסקי וקוניאק יוקרתיות. הרזידנט של הרשת כרגע הוא דיג'יי נינו שמחליף את הרזידנט הקודם של הרשת עומרי סילבר. הבאנו לכאן מאילת את בן חג'ג', שהוא אחד השותפים במקום ובחור עם המון ניסיון. הבאנו גם את דייב צ'שר, שהוא אלוף ישראל בפליירינג, קוקטליסט ומיקסולוג ראשי. יש לו בית ספר לברמנים שיתחיל לעבוד כאן בבר, וייקרא מיקסולוגיה".

צ'שר וזאדה. צילום: עצמי

צ'שר וזאדה. צילום: עצמי

ולאיזה קהל אתם מכוונים?
"זה הסניף הראשון שלנו בעיר התחתית. אנחנו מדברים לאו דווקא על הקהל של העיר התחתית, אלא על הקהל שהוא ברובו הקהל של ה"ספריה". אצלנו כל לילה הוא הצגה, עם תכנית אמנותית. אתה ממש בא להופעה, לא לבר".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה