מתרגלים קהילת נוער דמוקרטית ואחראית

חושבים על החבר לוקחים שלושים שניות למחשבה ולפני "SHARE" "עמיתים משפיעים" ומועצת התלמידים של חטיבת הנעורים ליאו באק מקדמים חיים בטוחים ברשת.
במסגרת תכנית "עמיתים ומשפיעים" עשרות תלמידי שכבת ח' מחטיבת הנעורים ליאו באק, ניבחרו ליזום ולהדריך פעילות חווייתית לתלמידי כתות ו' בבי"ס טשרניחובסקי ובי"ס רמות בנושא השיימינג ובריונות ברשת.

המסר של הפעילות: "לוקחים שלושים שניות למחשבה ולפני ה SHARE   חושבים על החבר".

צילום: ליאו באק

משתתפי תכנית "עמיתים ומשפיעים" הינם  "מנהיגים מובילי דעה" ,אומר ערן ברסלר מנהל בית הספר,  "המעוניינים להרחיב את המודעות אודות הסכנות והסיכונים שבשימוש בסמים, אלכוהול, טבק והרשתות החברתיות בקרב בני הנוער, ולחזקם בהתמודדות עם הדילמות השונות סביב נושאים אלה. תלמידים מתנדבים אלו מקבלים הנחיה והדרכה ממערך יועצות בית הספר"

משימה נוספת שלקחו על עצמם העמיתים הצעירים היתה במסגרת פעילות בבתי הספר היסודיים בנושא "מעברים", מפגש המאפשר הקטנת חששות והיערכות לקראת המעבר לחטיבה.

יועצת כתות ח מליאו באק מסבירה כי מפגשים אלה ויצירת הדיאלוג ב"גובה העיניים", משמעותיים וחשובים, אנו בליאו באק מאמינים שלקבוצת השווים, בני אותו הגיל, יכולת להשפיע על סביבתם החברתית בנושאים הקשורים לחייהם.

צילום: ליאו באק

מצטרפים לתלמידי פרויקט "עמיתים משפיעים"  גם תלמידי מועצת התלמידים של חטיבת הנעורים שיצאו השבוע לסמינר בן יומיים שהתקיים בעכו . התלמידים עברו סדנאות גיבוש, הנחייה להעברת פעילויות בבית הספר, וכן סדנאות מנהיגות, דמוקרטיה מעורבות חברתית ועשייה קהילתית. כמו כן עבדו התלמידים על יוזמת פרויקטים שנתיים בינהם הפקת הפנינג פורים הגדול אותו מתכננים לחג הקרוב.

ערן ברסלר מנהל חטיבת הנעורים מספר כי הצטרף לאחת הסדנאות בהם נערך דיון נוקב על שימוש נכון ברשת, וצפה בתלמידים אשר השתתפו בצורה מעוררת השתאות ואף שתפו את חבריהם בחוויות אישיות שלהם. להתבונן במפגש זה מהצד הייתה חוויה מרגשת, וניתן היה לראות את תוצאותיו של התהליך החינוכי אותו התלמידים לומדים בבית הספר הלכה למעשה.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך