פרויקט ייחודי לקליטת מורים חדשים

האקדמית גורדון נבחרה להשתתף בפרויקט ייחודי לקליטת מורים חדשים בבתי הספר
מחקרים מראים כי קליטה מיטבית של מורים מצמצמת נשירתם בחמש השנים הראשונות לעבודתם במערכת החינוך. האקדמית גורדון נבחרה כאחת משש מכללות אקדמיות לחינוך בארץ והיחידה במחוז חיפה, להובלת פרויקט בינלאומי מטעם האיחוד האירופי לפיתוח והנחיה של תהליך מיטבי לקליטת מורים חדשים בבתי הספר. פרויקט החממה נקרא PROTECH (טרם הוראה) והוא חונך ומלווה את סגל בית הספר עם הצטרפותם של מורים חדשים למערך ההוראה.

במסגרת השותפות בפרויקט, פותח מודל קליטה מיטבי למתמחים בתקופת הסטאז' ואחריה. עובדי הוראה הנמצאים בצעדיהם הראשונים במערכת החינוך מקבלים ליווי והנחייה של סדנאות התמחות וקורסי מורים חדשים בבתי הספר בהם הם עובדים.

בתכנית הליווי, משתתפים מורים ותיקים, מורים חדשים שנקלטים, יועצות וצוות ההנהלה של בית הספר בפורום סדנאי, דינמי ומעשיר בהנחיית מומחים מהסגל האקדמי של גורדון לחונכות בתהליכי כניסה להוראה.

לדברי ד"ר נטע ברנסקי, סגן נשיא האקדמית גורדון, דיקן לימודי המשך ופיתוח מקצועי: "מודל ייחודי זה, אשר שם דגש על אתגרים מקצועיים, אישיים, רגשיים וחברתיים בתהליך קליטתם של אנשי חינוך חדשים בתוך הצוות המוביל והוותיק של בית הספר, מאפשר שיח פורה ופריצת כיווני דרך חדשים כאשר חווית הקולטים הוותיקים לא פחות חשובה מזו של המורים החדשים".

נטע ברנסקי, סגנית נשיא האקדמית גורדון. צילום: יח"צ

ייחודו של הפרויקט הוא במפגש סדנאי בין מורים ותיקים לחדשים ואנשי צוות מובילים בגובה העיניים – מדברים ומתווים דרך ביחד.

בתי הספר שזכו השנה להשתתף בפרויקט הינם: ביה"ס היסודי "תל חי" בנוה שאנן,

וביה"ס ריאלי יסוד אחוזה.

לאחרונה נערך באקדמית גורדון יום עיון לחשיפת מודל הקליטה. במסגרת יום זה נערכו סדנאות טעימה והדגמה מהנעשה בפרויקט בהנחיית בתי הספר המשתתפים בו.

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך