"לא סתם נשארתי בחיים"

יונתן בוקס הוא פצוע מירי בפיגוע ב"ברנוער", פציעה שהותירה אותו על כיסא גלגלים נכה לצמיתות: "אין מה לרחם עליי, אני בחרתי לחיות והחיים זה מתנה". לאחרונה גם פצח בקריירה מוזיקלית: "אני פורק הכל דרך המוזיקה, זו התרפיה שלי", ויש לו גם שיר שיוצא לרדיו




שנת 2009. חמוש רעול פנים נכנס אל "ברנוער" בתל אביב, בבית אגודת הלהט"ב. החמוש ירה בנוכחים ונמלטמהירי נהרגו במקום שניים ועוד תשעה נפצעו. יונתן בוקס, אז בן 14 הוא אחד מהפצועים, פציעה שהותירה אותו על כיסא גלגלים נכה לצמיתות. היום בוקס כבר בן 23, כותב שירים, שר ומלחין. היום יצא שיר חדש שלו לרדיו, "מדברים", ובוקס ממשיך לרוץ אחרי החלומות, ולהוות מקור השראה לאנשים.

כבר בן 23, כותב שירים, שר ומלחין. בוקס. צילום עצמי

כבר בן 23, כותב שירים, שר ומלחין. בוקס. צילום עצמי

"כשהייתי בן 14 הייתי בפיגוע ב"ברנוער" וחטפתי כדור בפיגוע הירי. מאז אני על כיסא גלגלים. הייתי צעיר, לא ממש הייתי מודע למצב, לזה שאני הולך להיות נכה כל החיים. השנתיים הראשונות היו מזעזעות, ריחמתי על עצמי מאוד. החלטתי שאני לוקח את עצמי בידיים ושאין לי מה להירקב במיטה, כי החיים ממשיכים והם חזקים יותר מהכל. סיימתי בית ספר, יש לי בגרות מלאה, רישיון נהיגה, אני גר לבד ועובד, ואני מרגיש שמצליח לי לא רע. בא לי שיכירו אותי בזכות עצמי, ושכשיראו אותי ברחוב לא ירחמו עליי בגלל שנפצעתי ב"ברנוער". אין מה לרחם עליי, אני בחרתי לחיות ואני עושה כל מה שבן אדם רגיל עושה".

"בא לי שיכירו אותי בזכות עצמי, ושכשיראו אותי ברחוב לא ירחמו עליי". בוקס. צילום עצמי

"בא לי שיכירו אותי בזכות עצמי, ושכשיראו אותי ברחוב לא ירחמו עליי". בוקס. צילום עצמי

איך ממשיכים אחרי דבר כזה?
"לדעתי זה עניין של רצון. אמרתי לעצמי שלא סתם נשארתי בחיים, ועצם זה שנשארתי בחיים זה מתנה. יצא לי לראות מקרים יותר קשים, ולמדתי שצריך להגיד תודה על מה שיש. אני ממשיך לעשות מה שאני אוהב, אני מאוד אוהב מוזיקה, זו התרפיה שלי. לפני הפציעה הייתי רקדן ובדיוק התחלתי לדגמן, משהו שעכשיו אני לא יכול לעשות. עכשיו אני מתרכז בשירה וכתיבה, ואוטוטו יוצא שיר שלי לרדיו".

ממשיך לעשות את מה שהוא אוהב. צילום עצמי

ממשיך לעשות את מה שהוא אוהב. צילום עצמי

איזה מוזיקה אתה עושה?
"בעיקרון אני שר פופ ישראלי כזה, קליל. את השיר הראשון כתבתי בעצם על הפציעה שלי, את כל סיפור הפציעה שלי בשלוש דקות. השיר נקרא "יהיה טוב", זה היה השיר הראשון שלי, אמנם בלי ניסיון אבל זה השיר הכי אמיתי שיכול להיות. פשוט הכל יצא ממני, על הבוקר ההוא של אותו היום כל מה שקרה. זה נותן לי את הכוח להמשיך".

"השיר הכי אמיתי שיכול להיות, פשוט הכל יצא ממני" צילום עצמי

"השיר הכי אמיתי שיכול להיות, פשוט הכל יצא ממני" צילום עצמי

ומה מחכה לך בעתיד?
"אני יכול לומר לך שבמהלך שנת 2018 תעלה תכנית בטלוויזיה שאני משתתף בה, אני לא ממש יכול לפרט, אבל אתם כבר תראו. אני מקווה שזה יהיה קרש הקפיצה שלי. נורא הייתי שמח לעשות דואט עם מישהו ידוע. יש לי עוד חלום להופיע באחת הבמות בחיפה במופעים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם