איך חיים שנתיים עם טבעת בתוך האף ?

לאחר שילדים סירבו להתקרב אליה בשל ריח איום ונורא שנדף ממנה, התגלתה השבוע טבעת מתפוררת בתוך אפה של ילדה בת שבע
למרפאתו של ד"ר וליד ערמוש, מומחה אף אוזן וגרון במרפאת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, הגיעה השבוע ילדה בת שבע. אביה סיפר לרופא כי מזה שנתיים הילדה סובלת מריח רע מהפה. הילדה טופלה מעת לעת בתרופות שהביאו להטבה זמנית, אולם תוך זמן קצר שוב נדף מפיה ריח רע שגרם לה לסבל רב, בין היתר גם מאחר וילדים נרתעו מלהתקרב אליה ואף לעגו לה בבית הספר.

הרופא חשד מיד כי מדובר בתופעה הקשורה בגוף זר שהזדהם וגורם לריח רע. הוא שאל את האב האם זכור לו שהילדה הכניסה לאחרונה גוף זר לאפה. הרופא לא ציפה לתשובת האב אשר נזכר למרבית ההפתעה, כי לפני כשנתיים סיפרה לו בתו שדחפה טבעת לתוך אפה. האב נזכר כי הסתכל אל תוך אפה של ילדתו אולם לא ראה דבר ולכן לא התייחס ברצינות לדבריה

.

הטבעת שהיתה שנתיים בנחיר של הילדה. צילום דוברות כללית

 

הרופא מיהר לבצע בדיקה יסודית של אפה של הילדה, ובעזרת מיכשור מתקדם ביצע הסתכלות לעומק האף. להפתעתו, נצפה גוף זר בחלק אחורי של הנחיר הימני. לאחר ריסוס חומר הרדמה שלף הרופא את הטבעת הישנה שכבר היתה מוקפת אבנית, אותה טבעת עליה סיפרה הילדה.

 

לא לזלזל בדברי הילדים. ד"ר ערמוש מזהיר את ההורים. צילום דוברות כללית

ד"ר ערמוש פונה להורים שלא לזלזל ולא להתעלם מדברי הילדים. "יש לשים לב אם אינם דוחפים גוף זר. במקרה הזה הבעיה היתה ריח רע שאינו נעים, אך גוף זר כזה עלול לחסום דרכי נשימה, להישאף לריאות או לגרום להתפתחות זיהום מסוכן, ולכן חשוב להיות עירניים ולהרחיקו מגוף הילד מהר ככל האפשר", אמר הרופא.

בביקורת סיפרה הילדה לרופא כי הבעיה חלפה וכי חבריה שבו מאז לשחק איתה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בבריאות