צעיר בעיר

חשוב לרענן את מועצת העיר בדמויות צעירות שהעיר חיפה חשובה להם. הבעיה היא שכולם רוצים לכבוש את ראשות העיר, עם קיצורי דרך * טור שבועי חדש של אלירן טל


הבעיה היא שכל הצעירים שרואים את עתידם בפוליטיקה המקומית רוצים לכבוש כאן ועכשיו את ראשות העיר.אלירן טל לניוז

אומרים שחיפה היא עיר זקנה ועייפה. טוב, זה נכון, אתם יודעים. מספיקה הצצה לרשימת חברי מועצת העיר הנוכחיים כדי להבין כמה המצב עגום. למעט "יש עתיד", רוב חברי המועצה חצו מזמן את ה 50, במקרה הטוב.

הגיע הזמן לדם צעיר ונמרץ במועצת העיר. אפשר להיפרד לשלום מהחברים הותיקים, שכמה מהם דבוקים לכיסאות שנים ארוכות, ולתת לצעירים המצויינים שישלעיר הזאת להשתלט על המועצה ולהזיז כאן דברים.
הבעיה היא שכל הצעירים שרואים את עתידם בפוליטיקה המקומית רוצים לכבוש כאן ועכשיו את ראשות העיר. הכל או כלום. בלי עבודה קשה ומאומצת, בלי שקודם כל שרפו שעות בישיבות מועצה משמימות ובדיונים בוועדות השונות. חשוב לדעת – קיצורי דרך בפוליטיקה זה לא בהכרח דבר מבורך. יש מספיק דוגמאות לכך בכנסת.
קחו כדוגמא את ניר שובר או דוד עציוני. אנשים מצויינים שהעיר חיפה חשובה להם והכרמל מבעבע בעורקיהם. שניהם בשנות השלושים לחייהם, והם עצרו את הכל כדי להביא מהפך מתבקש לעיר הזאת, שזקוקה כל כך לאנשים כאלה.
עציוני בא עם ניסיון פוליטי מסויים, כיועץ בכיר של שר האוצר, אם כי הוא עדיין לא משופשף בפוליטיקה המקומית. הוא יצטרך לחזק את הרשימה שלו בשמות של חיפאים בעלי ניסיון מוניציפאלי משמעותי שיחפו על חוסר הניסיון שלו. גם אם לא ייבחר לראשות העיר, נוכחותו במפה הפוליטית בעיר חשובה מאוד ותתרום רבות.
שובר, בחור עם הרבה כוונות טובות, לא עסק כלל בפוליטיקה, אלא אם כן אתם מחשיבים כתיבת טורים במקומון כניסיון. הוא בעל בית קפה בעיר, מוכר ואהוד בחיפה, ושוב – חשוב שיהיה במועצת העיר וישפיע מבפנים. הוא עדיין לא בשל להחליף את יונה יהב, וטוב יעשה אם יוותר על החלום הזה – בשלב הזה של חייו לפחות.
חיפה, בינתיים, היא העיר השלישית בגודלה עם תקציב של יותר ממיליארד שקלים וכ – 5000 עובדים. אנחנו רוצים לראות מועצה עם נציגים צעירים ואיכותיים, לצד ותיקים, אבל בראשות העיר חייבים דמות בעלת ניסיון פוליטי, אחראית, ויכולת מוכחת לקחת את המושכות ולהוביל את העיר הזאת קדימה, אחרי שנים של קיפאון.
אגב, המלצה חמה ליונה יהב, לעינת קליש וולכל מועמד עתידי: קחו לצידכם צעירים, תדאגו שייכנסו למועצה, לוועדות השונות, שידרסו רגל בדירקטוריונים המקומיים, ובתפקידי מפתח בעירייה. אנחנו צריכים אנשים נוספים כמו שי אבו חצירא, שרית גולן, מיכי אלפר ואורי גרינברגר. הם ההווה והעתיד של חיפה. תרומתם תהיה חשובה לאין שיעור לעיר עצמה ולאיך שאנחנו רוצים שהיא תיראה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
Ads