"אמא שלי חרדית אבל היא ממש אוהבת את בת הזוג שלי"

אגם יפרח היא צעירה בת 21, עם חשבון אינסטגרם לוהט בעל 141,000 עוקבים. בשיחה אחד על אחד, גילינו הרבה יותר מתמונות חושפניות: בית חרדי לשעבר, התעללויות מיניות, שיקום וזוגיות בריאה ומאושרת עם בת זוג. אז שאלנו אותה כמה שאלות
מעבר לחשבון אינסטגרם של 141,000 עוקבים, לאגם יפרח יש סיפור חיים לא פשוט: היא גדלה בבית חרדי, עזבה אותו בגיל נורא צעיר והיום היא אתאיסטית; היא עברה התעללויות מיניות מספר פעמים בחייה מגברים וסבלה מאנורקסיה קשה. היום היא נמצאת במקום בריא וחזק הרבה יותר, ומנהלת מערכת יחסים מאושרת עם בת זוגתה. היינו חייבים להיכנס לעובי הקורה ובשיחה אחד על אחד שאלנו אותה כמה שאלות. העצמה נשית מישהי?

ספרי לי קצת על עצמך.
"אני בת 21, עובדת כרגע בסופר פארם. בעיקרון אני משנת 2012 בערך פעילה באינסטגרם. הייתי פעם רוקדת על עמוד, בתור ספורט ותחביב, והעליתי תמונות. בגלל שהייתי בין הראשונות באינסטגרם התמונות משכו יותר תשומת לב, וזה גדל למימדים יותר גדולים. לאט לאט התחלתי להרגיש יותר חופשי והתמונות נהיו יותר חושפניות. הייתי אנורקסית בגיל מאוד צעיר, מכיוון שחוויתי כמה התעללויות מיניות בחיי מגברים. שנאתי את הגוף שלי והייתי מרגישה שאני עוברת התעללות מינית כל פעם מחדש. הרגשתי שאני לא יכולה להסתכל על הגוף שלי כי כבר חיללו אותו. היום אני מאוהבת בעצמי ברמות אחרות ובקטע הכי טוב ואמיתי שיכול להיות".

"הייתי פעם רוקדת על עמוד, בתור ספורט ותחביב, והעליתי תמונות". תמונה מתוך אינסטגרם

"הייתי פעם רוקדת על עמוד, בתור ספורט ותחביב, והעליתי תמונות". תמונה מתוך אינסטגרם

איך את מרגישה עם הביקורות של האנשים?
"זה מצחיק אותי. זה נכנס לאוזן אחת ויוצא מהשנייה. התגובות האלה רק גורמות לי להיות יותר בטוחה בעצמי".

הבנתי שיש לך בת זוג, איך היא מקבלת את זה?
"בהתחלה זה הפריע לה אבל היא השלימה עם זה. היא מאוד שונה ממני. אנחנו כבר חצי שנה ביחד ואני ממש מאוהבת בה וטוב לי איתה. לא חשבתי שאתאהב ככה, אבל בגברים אף פעם לא התאהבתי, תמיד משהו שם היה חסום".

"אני ממש מאוהבת בה וטוב לי איתה". תמונה מתוך אינסטגרם

"אני ממש מאוהבת בה וטוב לי איתה". תמונה מתוך אינסטגרם

מתי גילית את המשיכה שלך לנשים?
"בלי קשר למה שחוויתי עם גברים התאהבתי בגיל מאוד מוקדם בבחורה, כבר בגיל 14. כן התנסיתי עם גברים אבל לא אהבתי את זה. אני בטוחה שהאהבה שלי לנשים היא לא בגלל מה שעברתי, זה בא ממקום בריא וטוב".

יש כאלה שיגידו שהתמונות שלך קצת חושפניות.
"אני לא חושבת שהתמונות שלי מעבירות מסר או מראות את האופי שלי. אני מעלה את התמונות האלו כי זו מי שאני, ולא אכפת לי מה יהיה. שכל אחד יפרש את זה איך שהוא רוצה. אני חושבת שאישה צריכה לחגוג את הגוף שלה שזו יצירה מדהימה, ולצלם אותו איך שהיא רוצה מבלי שיתערבו לה. אין במה להתבייש. אם את לא כזו שאוהבת להצטלם חושפני פשוט אל תעשי את זה".

"אני חושבת שאישה צריכה לחגוג את הגוף שלה שזו יצירה מדהימה, ולצלם אותו איך שהיא רוצה". תמונה מתוך אינסטגרם

"אני חושבת שאישה צריכה לחגוג את הגוף שלה שזו יצירה מדהימה, ולצלם אותו איך שהיא רוצה". תמונה מתוך אינסטגרם

ואיך ההורים מקבלים את זה?
"אמא שלי חרדית, והיא אוהבת ממש את בת הזוג שלי. פעם אחת שאלתי אותה אם היא תבוא לחתונה שלי ושל בת הזוג שלי, והיא אמרה ברור, בלי למצמץ בכלל. היא ממש תומכת בי. אני חרדית לשעבר, חצאיות ארוכות עד הרצפה, הכל. היום אני אתאיסטית אבל בת הזוג שלי מסורתית. אני לא יודעת מה שינה אותי, פשוט הבנתי שהמדע בסופו של דבר יותר מדוייק מספר תנ"ך. גם עזבתי את הבית בגיל נורא מוקדם. אבא שלי בכלל לא בקשר איתי. היחסים במשפחה הם רופפים כאלה, למרות הקשר הטוב אני רואה את אמא שלי פעם בחודשיים".

חשבת לקחת את זה למקום יותר מקצועי? אולי דוגמנות?
"הייתי פעם בסוכנות דוגמנות, אבל זה קצת בעייתי בשבילי. יש לי טראומה מגברים, קשה לי להתפשט מול גבר ובדוגמנות זה מה שצריך לעשות. קשה לי להיות מול לצלם. בלי קשר אני לא מתחברת למקצוע הזה כי אני לא מפעילה בו את הראש. אני רוצה משהו שיאתגר אותי שכלית. את יודעת, מתישהו מתבגרים, היופי לא נשאר לנצח".

"קשה לי להתפשט מול גבר ובדוגמנות זה מה שצריך לעשות". תמונה מתוך אינסטגרם

"קשה לי להתפשט מול גבר ובדוגמנות זה מה שצריך לעשות". תמונה מתוך אינסטגרם

ומה המסר שלך לנשים?
"תעופו על עצמכן, תאהבו את עצמכן, תתלבשו איך שאתן רוצות ואל תתייחסו למה שאומרים. תלכו עם הלב ועם האינטואיציה, וגם אם אתן מגיעות למצב שאתן לבד ואתן במשבר, תמיד אפשר לקום ולהמשיך הלאה. גם אם אני אראה ברחוב את האנשים שפגעו בי אני לא ארגיש צורך לנקום בהם. אני חושבת שהנקמה הכי טובה היא להפיץ אהבה. נקמה רק פוגעת והורסת, ואני אוהבת את עצמי יותר מדי בכדי לפגוע בעצמי שוב".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם