החממה לקריירה

"רשות הצעירים" של עיריית חיפה משיקה פרויקט חדש של חממה ייחודית לחיפוש עבודה לצעירים אקדמאים, הלומדים במוסדות הלימוד בחיפה

 

המטרה – להגדיל את מספר הצעירים האקדמאים הבוחרים להישאר בחיפה בתום לימודיהם. השירותים ניתנים בחינם לתושבי חיפה. צילום: רשות הצעירים, עיריית חיפה

לאחר שפתחה לפני כשנה וחצי את ההאב הראשון בחיפה – in-vent, בעיר התחתית, נחנך בימים אלה האב חדש למחפשי עבודה אקדמאיים.

"רשות הצעירים" של עיריית חיפה משיקה את "החממה לקריירה" – מודל חדש שנועד לתת לצעירים אקדמאיים חיפאיים מסגרת, המאפשרת חיפוש עבודה אפקטיבי, הכוללת שילוב של למידה ועשייה בחלל עבודה משותף. מטרת הפרויקט החדשני היא לסייע לצעירים אקדמאיים לפתח קריירה בעיר ולהישאר בה.

תופעת ההאבים כבשה את העולם כולו וגם את ישראל, ומציעה מודל חדש לחיבור בין תעסוקה לקהילה. אלפי צעירים בוחרים לעבוד מתוך חללי עבודה משותפים, המקנים להם יכולת להתחבר לאנשים (NETWORKING), להוזיל את מחירי השכירות ולקבל תמיכה מקצועית וקהילתית של צעירים אחרים.

מנתונים שנמסרו ע"י רשות הצעירים, עולה כי 70 אחוז מהמשרות האטרקטיביות בשוק העבודה מאויישות באמצעות נטוורקינג ולא באמצעות אפיקים מסורתיים יותר, כגון משרדי השמה, ירידי תעסוקה או מודעות דרושים.

מודל החממה החדש מציע שני מסלולים לבחירה – מסלול בוקר אינטנסיבי לאנשים שאינם עובדים (סטודנטים ומחפשי משרות ראשוניות) ומסלול ערב, המיועד למשפרי תעסוקה (משרה בכירה). בכל אחד מהמסלולים יקבלו הצעירים הכשרות מקצועיות לצד סיוע פרטני באיתור משרה רלוונטית או חיבור למעסיקים פוטנציאלים.

בסיס העבודה בהאב החדש הוא חיבור לעולם הדיגיטלי וחיבור אישי לאנשי מפתח בעולם התעסוקה החיפאי.

ההכשרות המקצועיות יתבססו על שיפור מיומנויות טכנולוגיות בחיפוש עבודה, לצד מפגשים קבועים עם מנהלי משאבי אנוש של החברות הגדולות באיזור חיפה, אשר יגיעו לפגוש את המועמדים באופן אישי בחממה. כל השירותים ניתנים בחינם לתושבי חיפה.

יונה יהב, ראש העירייה, מסר: "הקמת ההאב החדש היא בשורה משמחת לאלפי הצעירים שמחפשים עבודה באזור הצפון, ובאמצעותו יקבלו את הכלים המתקדמים ביותר, כדי למצוא את המשרה המתאימה להם ביותר".

שושי נבו, מנהלת בורלא 17 החממה לקריירה, הוסיפה "חיפוש עבודה בימינו הינו עבודה בפני עצמה. אנו מאפשרים היום לצעירים לחפש עבודה יחד עם צעירים כמותם, לצד טובי אנשי המקצוע. זהו הדור הבא של חיפוש העבודה, והוא כבר פה בחיפה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה