"אנשים תקועים בטלפונים כל הערב, אני רואה את זה מהצד. יותר מעניין אותם לראות סטוריז באינסטגרם"

פלג בר הוא דיג'יי כבר 16 שנה בתחום, ומי כמוהו מכיר את חיי הלילה: "הקהל לא באמת בא ליהנות, אלא הוא בא בגלל אנשים אחרים" ודעתו על האינסטגרם: "כל הרשתות החברתיות הרסו את חיי הלילה. אנשים תקועים בטלפונים כל הערב, אני רואה את זה מהצד"
פורים כבר פה וזה ללא ספק החג של הדיג'יים: מסיבות, הופעות וחגיגות בלתי נגמרות מחכות לכולנו בימים הקרובים. אז לכבוד המאורע ישבנו עם דיג'יי פלג בר, דיג'יי כבר 16 שנים בחיי הלילה, הרזידנט של ימי רביעי בסליק מזה שמונה וחצי שנים ובכלל אחד שניגן בכל מקום אפשרי בצפון, לשיחה על חיי הלילה של שנת 2018. למה הוא חושב שהדור הצעיר לא באמת מכיר את חיי הלילה האמיתיים?

פלג! מתרגש לקראת פורים?
"פורים זה -חג של השנה. החלטתי שאני לא אשחט את עצמי עד הסוף, אני כבר לא בן שמונה עשרה, והיום אני בסליק, מחר יש לי חתונה ובשישי אני במסיבת פורים בקיבוץ. ככה סופ"ש די רגוע. האמת שאני השנה לא עושה מסיבות בתי ספר. בבתי ספר בדרך כלל בשכבות הבוגרות אין להם אלוהים מבחינת תחפושות. יש בחורות שחושבות שפורים זה סיבה לחשוף את עצמך, וכמה שפחות בד יותר טוב. הן לא רואות בעיניים, לא קר להן. זה ממש ללכת ולמשוך את הקו הרבה יותר ממה שמשכו אותו".

ה-חג של השנה. צילום מתוך אינסטגרם

ה-חג של השנה. צילום מתוך אינסטגרם

"היום לצערי כל הדור הצעיר לא באמת יודע מה זה חיי לילה. הם ממצים מסיבה נורא מהר. פעם היינו נשארים במסיבה עד חמש שש לפנות בוקר, היום בשלוש וחצי כבר סוגרים את הדלתות".

תסביר.
"אני מנגן כבר 16 שנה בצפון וניגנתי בכל פינה אפשרית. בשנים האחרונות מתגברת 'תופעת העדר'. הקהל לא באמת בא ליהנות, אלא הוא בא בגלל אנשים אחרים "אני אלך לשם בגלל שההם וההם יהיו שם". אנשים באים בגלל אנשים שהם יודעים שיהיו שם ולא בשביל ליהנות מהמוזיקה, מהאווירה ומהחברים. אני רואה את זה באמת אצל החברה הצעירים שאם הם רואים שיש קבוצה שהולכת, אז כולם הולכים אחריהם "הם הלכו אז אפשר ללכת"".

כבר לא באים בשביל האווירה. תמונה מתוך אינסטגרם

כבר לא באים בשביל האווירה. תמונה מתוך אינסטגרם

למה לדעתך זה קורה? מה נשתנה הלילה הזה?
"כל הרשתות החברתיות הרסו את חיי הלילה. אנשים תקועים בטלפונים כל הערב, אני רואה את זה מהצד. יותר מעניין אותם לצלם בטלפון ולראות סטוריז מאשר ליהנות מהרגע ומהאנשים שהם נמצאים איתם. לדוגמא יש בנות שמדברות איתי באינסטגרם, וכשאני רואה אותן פנים אל פנים, הן לא מסוגלות להגיד מילה. זה דור שאין לו תקשורת בין-אישית. הכל קורה בטלפון, בגלל זה חיי הלילה דעכו בצורה כזאת. אני קורא לזה שנות הפח של חיי הלילה. כן יש מקומות שעובדים חזק אני לא אגיד שלא, אבל הם באמת ספורים".

"האינסטגרם הרס את חיי הלילה". תמונה מתוך אינטגרם

"האינסטגרם הרס את חיי הלילה". תמונה מתוך אינטגרם

מישהו פה לא מחבב את האינסטגרם?
"יש לי אינסטגרם פעיל ואני כן מתחבר אליו כי הכל נגיש והכל קל אבל עם הפלוסים באים המינוסים. אין בעיה, רשתות חברתיות זה מעולה אבל אני לא חושב שצריך לתת לזה כל כך הרבה קרדיט כי עם כל הטוב שזה עשה זה גם עשה הרבה רע. זה הרס את התקשורת הבין-אישית של אנשים, ומועדונים וחיי לילה מבוססים על התקשורת הזו. למשל פעם כשהיית רואה בחורה שמצאה חן בעינייך היית הולך ומדבר איתה, מחפש עליה מידע מחברים, מברר מה המספר שלה. היום אתה פשוט מחפש דקה באינסטגרם ויכול להגיע לכל בן אדם בעולם".

"יש לילות שאני אומר וואו איזו אווירה"
"מעטים המקומות שבהם באמת יש חיבור בין הקהל עצמו, של אנשים שלא מכירים אחד את השני. אין הרבה מקומות כאלה שאתה אומר וואו יש אווירה מדהימה וזרימה מטורפת, שלא הכל מנוכר ושאין דיסטנס בין הקהל. למשל בסליק, יש לילות שיש דיסטנס ויש לילות שאני אומר וואלה, כל הקהל פה בטירוף ובזרימה, ואין דבר יותר מדהים מזה, הרי בשביל מה אנחנו יוצאים לבר? בשביל להכיר בשביל להתחבר למקום, לאנשים ולאווירה".

" יש לילות שיש דיסטנס ויש לילות שאני אומר וואלה, כל הקהל פה בטירוף ובזרימה". תמונה מתוך אינסטגרם

" יש לילות שיש דיסטנס ויש לילות שאני אומר וואלה, כל הקהל פה בטירוף ובזרימה". תמונה מתוך אינסטגרם

לא רק בגלל הבליינים
"תראי, הרבה דיג'יים צעירים עבדו תחתיי ונתתי להם במה, חשיפה, כלים. אני הכי שמח בעולם לעשות את זה, כי אני את שלי כבר עשיתי באזור הזה ואת השם שלי כבר מכירים. אני לא בתחרות עם אף אחד וגם אלו שמדברים עליי, זה לא מזיז לי. היום כדי להיות דיג'יי אפשר לקנות קונטרולר, מחשב נייד יש בבית, להוריד תוכנה מהאינטרנט והנה אתה דיג'יי. זה לא היה ככה פעם, והתחום נהיה נורא עמוס. מי שנותן יד ובמה לדיג'יים האלו, הצעירים, הם בעלי העסקים, שמבחינתם הם מוציאים פחות מהכיס, אז מה אכפת להם. זו ירייה ברגל כי אתה פוגע בעסק שלך כשאתה לא לוקח בעל מקצוע כמו שצריך. אגב המחירים הגבוהים גם מצמצמים את חיי הלילה. הכיס יותר קצר מפעם, ואז מה שקורה זה שבליינים שותים פחות כי הכל יקר, הערב מתקצר וחותכים מוקדם הביתה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה