הרגשתי שההדחה שלי לא הייתה הכי הוגנת"

מגיאור ביטון היא אחת שזוכרים. בראיון מיוחד היא סיפרה לנו על התכנית שהשתתפה בה לפני אקס פקטור, "פושרז": "הרגשתי שהם פחות מתעסקים במוזיקה ויותר בצהוב שמסביב", על הציוות עם צויטי ובסטוני: "מבחינתי היה פה גם ערך מוסף מאוד גדול, מסר של שלום" ועל ההדחה: "אני יכולה לומר שבתחושה שלי זה לא היה פייר בכלל. ראיתי שסאבלימינאל עושה לי פרצופים"
מגיאור ביטון, 25, היא כישרון מוזיקלי ענק. אתם בטח מכירים אותה מאקס פקטור, אבל היא עושה עוד המון דברים: הופעות, חתונות, כותבת ומבצעת שירים וגם לומדת לתואר ראשון בבית הספר למוזיקה "רימון". בשיחה קצרה איתה שמענו על ההתחלה הלא פשוטה בתכנית "פושרז", על הציוות עם צויטי ובסטוני "אנשים חושבים שכל הערבים רעים וזה לא נכון" ועל ההדחה שלדעתה הייתה ממש לא הוגנת "הרגשתי שסבלימינאל עושה לי פרצופים כל הביצוע והביקורת שלו לא הייתה קשורה לכלום". ראיון מהלב.

אני מבינה שכל חייך את עוסקת במוזיקה.
"גדלתי בצפון, בנהריה, ותמיד אהבתי להופיע וחיפשתי את הבמה. הייתי במקהלה של בית הספר, וכבר בכיתה י"א הלכתי לבחינות ללהקה צבאית. היה לי חשוב לעשות משהו שאני אוהבת בשירות הצבאי שלי. התקבלתי ללהקת חיל הים ויצא לי להופיע המון. הייתה איזו הופעה אחת שאיבדתי ממש את הקול שלי. פתאום אתה מאבד את הכלי שלך, והייתי ממש חסרת אונים. זה היה גם בתקופת הפקה, וממש חיכו לי. זה גרם לי להבין כמה המוזיקה זה החיים שלי. הוצאתי גם בתקופה הזאת סינגלים. לעשות את מה שאני אוהבת בצבא זה היה זכות".

"ותמיד אהבתי להופיע וחיפשתי את הבמה". תמונה מתוך פייסבוק

"ותמיד אהבתי להופיע וחיפשתי את הבמה". תמונה מתוך פייסבוק

ואיך הגעת לאקס פקטור?
"התקשרו אלי מהרבה הפקות ומצאתי את עצמי אומרת הרבה לא. בגיל 20 השתתפתי בסדרה בהוט בידור ישראלי שנקראת "פושרז", עם אמא שלי, ובואי נאמר שכשפנו אליי מההפקה לא ידעתי לאיזה כיוון הסדרה הולכת. רק בדיעבד מסתבר שאחרי שאת רואה איך עורכים את זה, את מבינה שדברים לא יוצאים בדיוק כמו שהם אמורים להיות. הרגשתי שהם פחות מתעסקים במוזיקה ויותר בצהוב שמסביב. זה שם אותי במקום שלא רציתי להיות בו כי כל החיים שלי זה מוזיקה. הסדרה הביאה איתה הרבה פרסום ודברים טובים, אבל זה לא שם דגש על המוזיקה".

הגיעה לאקס פקטור. ביטון. תמונה מתוך פייסבוק

הגיעה לאקס פקטור. ביטון. תמונה מתוך פייסבוק

ובכל זאת?
"אחרי שנה של הפסקה ממוזיקה פנו אליי במקביל מכמה תכניות, וכל הזמן אמרתי לא כי נכוויתי קצת ופחדתי שוב להיחשף. אחת המלהקות המשיכה להתקשר אליי, ואחרי הרבה פעמים שאמרתי לה לא, חשבתי לעצמי טוב נו, ננסה ונראה מה יהיה. הלכתי והנמכתי ציפיות. לאט לאט התקדמתי באודישנים ועברתי. בהתחלה ההורים שלי לא ידעו אפילו. הגעתי עם חששות כמו כולם והייתי הכי אני שיש. זו חוויה מדהימה הדבר הזה".

איך את הרגשת עם הציוות לצויטי ובסטוני?
"תראי, במהלך החזרות דיברתי עם בסטוני וראיתי איך הוא עושה ראפ בערבית, התעניינתי ושאלתי אותו מה הוא אומר בעצם. אחרי כמה דקות הוא כבר לימד אותי את הראפ בערבית. אמרנו שאם אנחנו כבר עושים את זה לפחות שנעשה משהו מגניב. החיבור היה משהו שהוא לא קל עבורי, אני סולנית בנשמתי ולא היה לי עניין בצוות. שירי אמרה לי שהחיבור הזה יכול להביא משהו אחר, כמו סטטיק ובנאל, ושאני זמרת גדולה. מבחינתי היה פה גם ערך מוסף מאוד גדול, להביא בעצם מסר של שלום. אנשים חושבים שכל הערבים רעים וזה לא נכון. ממש כמו שליחות בעיניי. אז אמרתי כן".

" מבחינתי היה פה גם ערך מוסך מאוד גדול להביא בעצם מסר של שלום". תמונה מתוך פייסבוק

" מבחינתי היה פה גם ערך מוסך מאוד גדול להביא בעצם מסר של שלום". תמונה מתוך פייסבוק

ומה את חושבת על ההדחה שלך?
"אז היה את שלב הכיסאות אצל סאבלימינל, כי כל מי שהיה בלהקות הוא עם סאבלימינל. אני אישית פחות מתחברת אליו כי הוא ראפר, וזה פחות התחום שלי. שלב הכיסאות היה עבורי אכזרי וקשוח, אני לא יכולה להגיד על זה חוויה כיפית, כי זה היה יותר מדי אינטנסיבי. החלטנו לעשות את "לישון בלי לחלום" של מטרופולין, וליצור משהו מקורי. עשינו לזה ביצוע מיוחד. אני יכולה לומר לך שאני חושבת, וגם מתגובות שקיבלתי מאנשים ומהשופטים, שהיה לנו ביצוע ממש טוב. ואני גם יכולה לומר לך שכשאני הייתי על הבמה כל השופטים החמיאו, אם זה משה ואם זו שירי שאמרה לי: "מגיאור את זמרת גדולה, אי אפשר בכלל להתווכח אהבנו את מה שעשיתם על הבמה"".

"הרגשתי שבמהלך כל השיר, וגם רואים את זה, שסאבלימינל לא היה שבע רצון מכל מה שקרה שם. אני לא יודעת אם זה בגלל הדעות והאמונות שלו או בגלל הוייב, אני רק יודעת שהמון אנשים אהבו. את מרגישה כשבן אדם עושה לך פרצופים מוזרים כל הביצוע. כל השופטים אהבו ואני חושבת שהביקורת שלו לא הייתה קשורה. הוא עשה לנו טובה שהוא נתן לנו כיסא, ואז הקים אותנו בשביל בנות אחרות. אני יכולה לומר שבתחושה שלי זה לא היה פייר בכלל. בסופו של דבר פניי מועדות קדימה והחיים האמיתיים זה לא אקס פקטור".

עם הפנים קדימה. תמונה מתוך פייסבוק.

עם הפנים קדימה. תמונה מתוך פייסבוק.

ומה עושים עכשיו?
"אני עכשיו לומדת תואר ראשון בהוראת המוזיקה בבית הספר "רימון" במרכז. יצא לי לא מזמן סינגל באנגלית עם יוצרים ישראלים שנקרא "Without you", שיצא ממש במקביל לתכנית, והוצאתי עם בסטוני וצויטי שיר שקוראים לו נמל חיפה. שיר ממש קצבי ושמח".

וחיי האהבה?
"כרגע אני סינגל לידיי, כמו שאמרה ביונסה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם