מי בכלל צריך רכב?

MOBIKE ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופניים שיתופיים מגיעה לצפון: פיילוט ראשוני בחינם יחול תוך כחודשים בקריית ביאליק ומוצקין! האופניים זמינים לרכיבה באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית; מעבר לפעילות העירונית הקבועה, מערכי אופניים יהיו זמינים בכנסים, פסטיבלים, אירועים תרבותיים גדולים כתחליף לתחבורה ציבורית
MOBIKE (מובייק) ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופנים שיתופיים, שכבשה את העולם תחל לפעול בישראל באמצעות חברת הרכב השיתופי CAR2GO מקבוצת שגריר: פיילוט ראשוני בחינם יחול תוך כחודשים בקריית ביאליק ומוצקין!

האופניים השיתופיים מגיעים לקריות! תמונה: יעל אמיר

האופניים השיתופיים מגיעים לקריות! תמונה: יעל אמיר

האופנים יוצבו "במקומות חמים" בהתאם לביקושים נקודתיים, ומעבר לפעילות העירונית הקבועה, גם בהעדר מענה של תחבורה ציבורית כמו בפסטיבלים, הופעות, אירועים תרבותיים גדולים כמענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה. מערך האופנים השיתופיים של MOBIKE, מבוסס על טכנולוגיה חכמה ומתקדמת: האופנים זמינים לרכיבה באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, הסורקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בסוף השימוש. כמו כן, האופנים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופנים במטרה לשלוט בצי האופנים ועל מנת למנוע מקרי גניבה.

מענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה. צילום: יעל אמיר

מענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה. צילום: יעל אמיר

השירות יאפשר למשתמשים לנוע בחופשיות במרחב העירוני על אופניים ייעודים ללא צורך בהגעה לתחנת עגינה ייעודית בסיום השימוש (non docking), להבדיל ממערך שיתוף אופניים שקיים היום, המחייב את הרוכב להתחיל ולסיים את הרכיבה במקומות מסוימים שאינם בהכרח תואמים לצרכיו.

החברה ייבאה לישראל עד כה 2500 זוגות אופניים (שאושרו ע"י מכון התקנים), עם צפי שתוך שנה, יהיו פזורים במרחב העירוני בפריסה ארצית אלפי זוגות אופנים. התשלום בעבור השירות עדיין לא נקבע באופן סופי, אך כפי הנראה ינוע בין 2-4 ₪ בעבור חצי שעה.

צפי שתוך שנה יהיו פזורים במרחב העירוני בפריסה ארצית תמונה: יחסי ציבור

צפי שתוך שנה יהיו פזורים במרחב העירוני בפריסה ארצית תמונה: יחסי ציבור

גיל לייזר מנכ"ל CAR2GO מקבוצת שגריר ציין כי: "מיזם האופניים השיתופיים הינו נדבך נוסף בדרך להגשמת החזון של החברה, לספק מגוון פתרונות תחבורה שיתופית, עם טכנולוגיה מתקדמת, ידידותיים לסביבה וחסכוניים לכיס. ראשי הרשויות מאוד פתוחים למיזם ומראים נכונות להכנסת השירות לתחומן, אני מאמין שלאחר שהבאנו את הבשורה עם מערכי שיתוף רכבים בערים מרכזיות בישראל, נצליח להחדיר גם את בשורת האופניים השיתופים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם