אוספים את ההיסטוריה

קרית ביאליק מצטרפת לפרויקט של יד ושם ״לאסוף את השברים״ ותדאג לאיסוף מסמכים וחפצים מבתי ניצולים, לצורך הנצחת קורותיהם של היהודים בתקופת השואה

המבצע הלאומי להצלת פריטים אישיים מתקופת השואה חובק גם את קרית ביאליק

המבצע הלאומי להצלת פריטים אישיים מתקופת השואה חובק גם את קרית ביאליק

המבצע הלאומי להצלת פריטים אישיים מתקופת השואה חובק גם את קרית ביאליק. מטרת המבצע, "לאסוף את השברים", היא לאסוף מבתיהם של ניצולי שואה וקרוביהם מסמכים, תצלומים, יומנים, חפצים ודברי אמנות אשר להם חשיבות גדולה בהנצחת קורותיהם של היהודים בשואה ובשימור הזיכרון למען הדורות הבאים.

מאז הקמת "יד ושם" נאספו בארכיון ובאוספי המוזיאון פריטים רבים בעלי ערך תיעודי והיסטורי אשר אוצרים עבור הניצולים ובני משפחותיהם זיכרונות יקרים. פריטים רבים נמצאים עדיין בחזקתם הפרטית של רבים ולא זכו לתיעוד ולשימור ראוי.

לפני ארבע שנים החל מבצע האיסוף ומאז למעלה מ-7,300 מוסרי חומר תרמו ל״יד ושם״ כ-150,000 פריטים, ובהם כ-83,000 מסמכים, 60,000 תצלומים, 3,150 חפצים, 497 יצירות אומנות, 174 סרטי מקור ועוד.

ראש העירייה אלי דוקורסקי החליט להצטרף לפרויקט וקורא לתושבים בבקשה להעביר למשמרת של יד ושם את הפריטים הנמצאים ברשותם. דוקורסקי: ״עם חלוף השנים הולך וקטן מספר האנשים היכולים להוות עדות חיה לימים הנוראים. מכאן הרצון להסביר באמצעות הפריטים שהשתמרו את סיפור השואה. אני סבור שזה הפרויקט היסטורי החשוב למדינת ישראל וליהדות התפוצות כולה. אני משוכנע כי תהיה היענות הציבור לקריאה להפקיד את שברי הזיכרונות שבידיו.  הפריטים הנאספים במבצע 'לאסוף את השברים', יעשירו את הארכיונים והאוספים של "יד ושם" בפריטים רבי ערך".

בקרית ביאליק יתקיים יום איסוף מרוכז, ב-20 באפריל, בין השעות 9:00 בבוקר עד 15:00 אחר-הצהריים במעון רעות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק