לפרוש גשר יציב מעל

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, פתח את השבוע היהודי בעיר קמניץ, גרמניה

"היחסים המיוחדים בין ישראל לגרמניה הם מופת להתעלות מעל משקעי העבר מבלי להתכחש להם"

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, פתח את השבוע היהודי בעיר קמניץ, גרמניה. השנה הוקדש השבוע היהודי לציון 70 שנה למדינת ישראל. דוקורסקי פתח את אירועי השבוע היהודי בו השתתפו כ-350 תושבי העיר, ביניהם ראש ממשלת סקסוניה, ראשת העיר קמניץ, מנהיגי הקהילה היהודית ואורחים רבים. ״הערב הזה, הוא ההוכחה הטובה ביותר, כי אף ששנות השלטון הנאצי והשואה הורידו אפילה על התרבות האנושית, הן לא מחקו, דורות של חיים יהודיים תוססים ויצירה תרבותית יהודית אדירה על אדמת גרמניה. השתלבותם ותרומתם של בני עמנו בחיי הכלכלה, האקדמיה, המדע, המשפט, הרפואה, הספרות, השירה, המוסיקה, האמנות, וכל שאר ענפי התרבות והמשק בארצכם, גרמניה, כמו בעולם כולו, חקוקות בפרקי ההיסטוריה״, פתח דוקורסקי את נאומו.

לדוקורסקי הצטרפו הרכב כנרי קונסרבטוריון קריית ביאליק בניצוחו של אריה מרכוס אשר העלו את ירושלים לראש שמחתם של משתתפי האירוע בביצוע השיר "ירושלים של זהב".הקהל הנפעם התרגש, קם על רגליו והריע בעת ביצוע השיר "היידישע מאמע".

דוקורסקי, המלווה בחברי מועצת העיר, ד"ר רויטל סבירסקי, ד"ר רפי ורטהיים ומנהל מרכז הנופש והספורט ע"ש קרלינר, יאיר ביטון, נפגשו בבית הקהילה היהודית עם עשרות יהודים לשיחה על קריית ביאליק שעוררה התעניינות רבה.

המשלחת ביקרה באנדרטה לזכר יהודי קמניץ שניספו בשואה, במוזיאון שוקן ובבתי הקברות היהודיים בקור מקפיא של מינוס 14 מעלות.

במהלך ימי הביקור נפגשו חברי המשלחת עם הנהלת עיריית קמניץ וסיכמו על שיתופי פעולה עתידיים ביניהם קידום נושא הנגישות וקבלת השונה.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר: "הביקור בעיר קמניץ הוא נדבך נוסף בטיפוח היחסים עם גרמניה. העיר קמניץ היא עיר בעלת היסטוריה מפוארת של יהדות גרמניה  שגם אחרי מלחמת העולם השנייה והכיבוש הסובייטי, הצליחה להחיות ולטפח את התרבות היהודית".

עוד הוסיף דוקורסקי: "היחסים המיוחדים בין ישראל לגרמניה הם מופת להתעלות מעל משקעי העבר, קודרים ואפלים מבלי להתכחש להם וליכולת האנושית להתגבר ולפרוש גשר יציב מעל"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק