"עיריית נשר נרדמה בשמירה על סגירת המחצבה"

יו"ר האופוזיציה בנשר נפגש עם ח"כ אכרם חסון בנוגע לחוק רישוי עסקים העלול לסלול למחצבה את הדרך לפתיחה מחודשת. עיריית נשר: "העירייה תמשיך לפעול על מנת שלא תקום ותפעל מחצבה פעילה בעיר"
"נשר היא הבית שלנו ועיריית נשר נרדמה בשמירה על סגירת המחצבה", כך אמר חבר מועצת העיר ויו"ר האופוזיציה בנשר, רועי לוי, בפגישתו עם חבר הכנסת אכרם חסון.

ח"כ חסון משמש גם כיו"ר ועדת המשנה לבדיקת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה. בפגישה אשר נועדה למנוע את חזרת המחצבה לפעילותה השוטפת, התחייב הח"כ לפעול "להוצאת נושא רישוי המפעלים מידי הממשלה ולהשאיר את ההחלטה בידי הרשות".

לוי עם ח"כ חסון. צילום יח"צ

בשנת 2011 הובילה עיריית נשר בראשות דוד עמר, מאבק משפטי ארוך שבסופו הורה בית המשפט לסגור את מחצבת אבן וסיד בנשר. החוק החדש אשר ח"כ חסון מבקש למנוע ואשר יידון ויוכרע היום אחר הצהריים במליאת הכנסת, יסלול למחצבה את הדרך לקבלת הכרה כ "בעלת חשיבות לאומית" ובכך להוציא את ההחלטה מידי עיריית נשר והתושבים.

לוי טוען כי החזרת המחצבה לפעילות תגרום למפגעי רעש כתוצאה מפיצוצים במחצבה, למפגעי תחבורה ממשאיות ורכבים כבדים שינועו בכבישים ובעיקר לפגיעה באיכות הסביבה של תושבי העיר. "אף על פי כן, אף נציג של עיריית נשר לא נכח בדיונים שהתקיימו בכנסת.

לוי: "את ההחלטה הזאת צריך לבלום ומהר. נשר היא הבית שלנו ועיריית נשר נרדמה בשמירה כאשר לא הייתה שותפה ולא לדיון אחד בכנסת. האבסורד הוא שמצד אחד המחצבה תחזור לחיים ומצד שני מבקשת העירייה לבנות עוד 5,000 יחידות דיור בצמוד אליה, זאת בנוסף לסבל וירידת איכות החיים שיחוו תושבי דוכיפת נחשון ותושבי נשר בכלל. על מנת לבלום בכל תוקף את קידום החוק ואת החזרת המחצבה לפעילות יש לפעול מתוך הכנסת ולקדם דיון אמיתי של נציגי הציבור מנשר עם נציגי הציבור בכנסת. לא בדיבורים אלה במעשים".

מעיריית נשר נמסר בתגובה: "מחצבת "מחצבי אבן" נסגרה בשנת 2011 בצו בית משפט. ומאז אין בה פעילות. במקום מתוכננת שכונת מגורים כ- 1100 יחידות דיור, מבני ציבור, שטח מסחר ופארק. העיר נשר תמשיך להתפתח ולהבנות והעירייה תמשיך לפעול על מנת שלא תקום ותפעל מחצבה פעילה בעיר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות