מטפלים בחרדות בביופידבק

טיפול הביופידבק בחרדות הניתן במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון בקרית ביאליק, נותן פתרונות למגוון בעיות פיזיות ורגשיות בגילאים שונים ומאפשר למטופלים להיות אקטיביים במהלך הטיפול
טכניקת הביופידבק מקיימת קשר הדדי בין תהליכים נפשיים לבין תופעות גופניות

טכניקת הביופידבק מקיימת קשר הדדי בין תהליכים נפשיים לבין תופעות גופניות

"שיטת הביופידבק היא טכניקה לטיפול בחרדות, כאשר הטיפול מאפשר למטופל להגיע לרמת איזון ושליטה במצבים שונים ובהם: רמת המתח, התרגשות, אופי נשימה, דופק, הזעה ועוד", אומר מטפל בשיטת הביופידבק במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון רוני אינגל. לדבריו, עם הפנייה של המטופל למרפאה, הוא מתשאל את המטופל עם דגש על מצב הרגשי שלו והשפעתו על גוף הפיזי ובונה עבורו תכנית טיפולים המציעה סדרה של מפגשים, כאשר: "המטופל לומד לשלוט על מצבים, כגון: לחץ, חרדה, דופק מהיר או פחדים ובכך הוא משיג הקלה של התסמינים".
במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון, מסבירים כי, טכניקת הביופידבק מקיימת קשר הדדי בין תהליכים נפשיים לבין תופעות גופניות. לכן, בטיפול הביופידבק, המטופל מחובר באמצעות חיישנים המוצמדים לאצבעותיו ומודדים את המדדים הגופניים שלו: דופק, לחץ דם, טמפרטורה של הגוף, רמת ההזעה ועוד. המטופל יכול לצפות במחשב כיצד, המדדים הפיזיולוגים שלו מושפעים ממצבו הנפשי והרגשי, כאשר תוך כדי הטיפול, המטופל רוכש טכניקות המסייעות לו לשלוט על המדדים הללו. בכך, המטופל, לומד ל כיצד להתמודד עם מצבי הלחץ או החרדה השונים ברגע שהוא חש אותם. המטפל בשיטת הביופידבק במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון, רוני אינגל מוסיף ואומר: "אופי הטיפול הוא לימודי והשימוש במחשב תוך כדי הטיפול מאפשר למטופל ללמוד ולתרגל את הטכניקות בקצב המתאים לו. כאשר נרכשת הטכניקה, המטופל מצליח לקחת אחראיות על הבריאות, התחושות והרגשות שלו ואלה מסייעים לו לנטרל את התסמינים או את תחושת החרדה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות