איך הצליח החולה למות ולקום לתחייה פעמיים ביום? צפו

דבר לא הכין את ח' (47) הנראה צעיר ונמרץ לדרמה אשר התרחשה סביבו שלשום (שבת) בבית החולים רמב"ם. איך מתים פעמיים ביום וקמים לתחייה? צפו
דבר בישיבתו הנינוחה של ח' לא מסגיר את הדרמה הגדולה שעברה עליו, רק לפני יומיים. ח' (47) יושב היום במחלקת קרדיולוגיה בבית החולים רמב"ם, לאחר שרק שבת האחרונה הספיק למות פעמיים אולם למזלו הגדול גם לקום לתחייה. הוא ורופאיו מסכימים שסיפורו מקפל בתוכו לא רק דרמה אלא גם התערבות אלוהית.

ח' אשר עובד בבניה ובשיפוצים ומתגורר באעבלין חש לא בטוב בימים האחרונים. הוא אפילו נבדק אצל רופאו אשר מדד לו לחץ דם וביצע אקג אולם לא מצא דבר. בשבת בבוקר הוא כבר חש צריבה חזקה ברום הבטן שלו. פה התמזל מזלו פעם ראשונה – באעבלין ישנה מרפאה הפתוחה בשבת וח' קיבל מהרופא במקום המלצה לפנות למיון. הוא ואשתו נכנסנו לרכב ונסעו לכיוון רמב"ם.

 

צילום: דוברות רמב"ם

"אשתי חנתה ליד מנחת המסוקים", משחזר ח', "יצאתי מהרכב, הסתכלתי אחורה ואני זוכר שהכל נעשה לי שחור מול העיניים". ח' התמוטט על הכביש מחוץ לבית החולים, וכאן התמזל מזלו פעם שניה – הוא נפל מהצד השני של הגדר, בדיוק מול מחלקת טיפול נמרץ לב ברמב"ם. למזלו הגדול זו הייתה שבת שמשית ובני משפחה של מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ לב ראו אותו צונח ושמעו את אשתו צורחת. אחת הצופות רצה לתוך המחלקה והזעיקה צוות רפואי מהמחלקה.

הפעם השלישית במזל של ח' היכה כעת שוב. הרופא התורן, ד"ר רביע שייח מוחמד, הוא רץ חובב, והוא פרץ מהמחלקה ועשה את הסיבוב שנדרש להגיע לשער היציאה מהגדר, כמה מאות מטרים, בריצה מהירה. "באירוע כזה כל שניה קובעת", מסביר ד"ר רביע, "רופא בכושר פחות טוב היה עלול לחטוף התקף לב בעצמו"….

מייד אחרי הרופא שהחל מיד בעיסוי לב הגיעה אחות שנשאה בידה דפיבלירטור מקצועי – אותו מכשיר מציל חיים שמעניק מכת חשמל באירועים של התקפי לב. בסרטון אשר צולם ממצלמות האבטחה של בית החולים ניתן לראות בבירור את מכת החשמל שמקבל ח' שבאותו הרגע הוגדר מת. רופאים ואחים המשיכו לבצע בו החייאה.

ח' התמוטט למזלו מעבר לגדר של רמב"ם. הצוות הקרדיולוגי בעת ביצוע ההחייאה. צילום מצלמות האבטחה ברמב"ם

ואז הגיע הנס הרביעי של ח' – ניידת טיפול נמרץ של מד"א עברה במקום לגמרי במקרה ! מאבטחים של רמב"ם עצרו את הניידת וביקשו שח' יפונה מיידית תוך המשך החייאה לתוך שטח בית החולים. תוך דקות ספורות ח' כבר היה ביחידת הצינתורים שהוכנה מבעוד מועד. שם אגב – שוב פסק ליבו מלפעום והיה צורך לבצע בו החייאה נוספת. לרופאים היה ברור שהוא סובל מאוטם חריף ונרחב בעורק. הסתימה בעורק נפתחה באמצעות הצנתור והיום (שני) יומיים לאחר הדרמה הגדולה, ח' כבר מסתובב על רגליו ונראה מאושש לגמרי. "מספיק עוד רמזור אחד אדום בדרך, או עיכוב של דקה פה או שם בנסיעה, או ביציאה מהבית, והייתי מת עכשיו", הוא אומר.

 

צפו בדרמה כפי שנראתה במצלמות האבטחה של רמב"ם: 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות