67 סיבות להיות ישראלי

הדרך המקורית שבה החליטו במחוז חיפה במשרד החינוך לציין את יום ההולדת ה-67 למדינת ישראל, תוך כדי הפיכת התלמידים למרכז הפרויקט הייחודי
ירכיבו פסיפס מסרטי התלמידים

ירכיבו פסיפס מסרטי התלמידים

ביום רביעי, ה' באייר תשע"ה, יצוין יום העצמאות ה-67 של מדינת ישראל. במחוז חיפה של משרד החינוך הוחלט לציין יום זה באמצעות יוזמה ייחודית מקוונת ובה יציגו התלמידים באמצעות סרטונים "67 סיבות טובות להיות ישראלי" – המדגיש את ערכיה ואת הישגיה של מדינת ישראל .
התלמידים יתבקשו להסריט עצמם לאורך 1.5 – 2 דקות ולהעביר מסר המייצג עבורם את הגאווה הישראלית והשייכות למדינה באמצעות: הישגי המדינה, דמויות מופת, נופים, מדליקי המשואה, חתני פרס ישראל, סמלים, שירים, המלצה למדליק המשואה שלי, יוצרים ישראליים , סיפורי מורשת ועוד.
מנהלת מחוז חיפה, רחל מתוקי, הדגישה כי, "משרד החינוך רואה חשיבות רבה בחיזוק הזיקה של בני הנוער למדינה, לערכיה ולמורשתה. יוזמה זו היא בעלת ערך חינוכי רב הודות להזדמנות שהיא מעניקה לתלמידים ליצור ולהיות שותפים בשמחת עצמאותה של המדינה. פעילות זו תעודד את התלמידים להכיר ולראות את יופייה של המדינה מזווית עיניהם ודרך עמיתיהם הודות לסביבה השיתופית המקוונת. גאווה ישראלית היא ערך שאנחנו מחויבים לקדם ולמנף בקרב כולנו".
התלמידים יכינו את הסרטונים באמצעות מצלמות דיגיטליות, או טלפונים חכמים ויעלו את הסרטונים על לוח שיתופי מקוון מחוזי. בלוח זה יתקבל פסיפס של תלמידים במחוז הכולל סיבות טובות להיות ישראלי אותם מציגים התלמידים.
הפעילות מותאמת לגילאי תלמידי בתי הספר היסודי – חטיבות הביניים ומזמינה גם את ההורים ואנשי החינוך להיות שותפים ביצירת סרטוני הגאווה הישראלית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך