שבוע החינוך החיפאי

כולם לפתוח מחברות. מערכת החינוך מציגה: שבוע החינוך החיפאי שיתקיים בין התאריכים 16-11 במרץ

מחקרים מצאו ש-65% מהתלמידים העולים השנה לכיתה א' יעבדו במקצוע שעדיין לא קיים כלל

בשבוע הבא (16-11 במרץ) יצוין שבוע החינוך החיפאי, שבו יפתחו מוסדות חינוך בכל רחבי העיר בפני הציבור ויציגו את תפיסתם הפדגוגית הייחודית.
בשנים האחרונות מקדמת מערכת החינוך בעיר חיפה את תפיסת הייחודיות, אשר מעודדת את מוסדות החינוך (מגני הילדים, בתי הספר היסודיים ועד חטיבות הביניים והתיכוניים)  לבחור יחד עם הקהילה תחום עניין מרכזי המאפשר לתלמידים העשרה והתפתחות. במהלך השבוע יפתחו עשרות מוסדות חינוך בעיר מגני הילדים ועד בתי הספר התיכוניים את שעריהם ויציגו את המסלולים הייחודיים אותם הם מובילים.
ראש מנהל החינוך אילנה טרוק, מסרה: "הרעיון העומד מאחורי תפיסת הייחודיות הוא להעניק לתלמידים את הכלים הטובים ביותר להתפתח במציאות משתנה".

לדברי ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה, אילנה טרוק, מחקרים מצאו ש-65% מהתלמידים העולים השנה לכיתה א' יעבדו במקצוע שעדיין לא קיים כלל. "המשמעות של תפיסת מציאות חדשה זו היא שיש להשתמש בכלים יצירתיים ובשיטות לימוד מגוונות ושונות, המצוינות החינוכית, הערכית והלימודית לא תגיע משיטה אחת".

ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, הוסיף: "מערכת החינוך מקדמת את תפיסת הייחודיות מתוך ההבנה כי כל תלמיד יפגין את יכולותיו בתחום התואם את כישוריו ואליו יש לו משיכה ואמביציה ייחודית, גם ללוקאליות ולמאפייני הקהילה יש מקום בראייה זו ובניית תכניות לימודים, לצד קידום ראיית הפרט אנו מחזקים את החינוך הציבורי ואת התפיסה החברתית – קהילתית המעודדת ראיית האחר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה