באיחור של 65 שנה: כיצד הגשימה תושבת חיפה את חלומה? 

65 שנים של פרנסה ועול חלפו ביעף ושרה ברקו, תושבת חיפה (80) היתה תמיד עסוקה ועמוסה מאוד. ובכל זאת השבוע היא מוכיחה לכולנו ובעיקר לעצמה, שאם ממש רוצים, אפשר לחלום ולהגשים, בכל גיל. אשה השראה.
אף פעם לא מאוחר: 65 שנים חלפו מאז עזבה שרה ברקו (80) את בית הספר לטובת עזרה בפרנסת משפחתה, ומאז נותרה עם החלום לסיים את לימודיה. לפני מספר ימים, לאחר שנים בהן עבדה קשה, סייעה למשפחתה ובמקביל שקדה על השלמת לימודיה התיכוניים, נפגשה עם שר החינוך נפתלי בנט שהעניק לה את תעודת סיום לימודיה באופן אישי. ברקו, תושבת חיפה, היא האישה המבוגרת ביותר שמשרד החינוך הנפיק לה איי פעם תעודה כזו.

ברקו נולדה בישראל אך עזבה לצרפת עם משפחתה בשנת 1937 ובמהלך מלחמת העולם השנייה הוחבאה יחד עם אחיה במנזרים בצרפת. בזמן זה הועברו הוריה למחנות כפייה. מספר שנים לאחר תום המלחמה, בשנת 1948, עלתה המשפחה לישראל. חמש שנים מאוחר יותר עזבה את לימודיה בגיל 15 בלבד, בכדי לסייע בפרנסת המשפחה. בהמשך התגייסה לצה"ל, התחתנה ועבדה כסייעת בגן ילדים, ובהמשך בעיריית חיפה.

בחלוף השנים התאלמנה ברקו מבעלה וגידלה את ילדיהם לבדה, כאשר במקביל טיפלה באמה החולה ובאחותה שמצבה הבריאותי החמיר. לפני כשנה נפטרה האם, ובנובמבר האחרון גם אחותה של ברקו, ולראשונה היא נמצאה במצב בו אינה צריכה להשקיע את כל זמנה בטיפול באחרים.

במשך השנים, השקיעה ברקו שעות רבות בקורסים עצמאיים על מנת להשלים את לימודיה, ובשבוע שעבר סגרה סופית את המעגל והגיעה ללשכת שר החינוך כדי לקבל ממנו את התעודה באופן אישי.

 

מרגשת. ברקו עם שר החינוך נפתלי בנט והתעודה. צילום משרד החינוך

"אני מתרגש להעניק לך היום את מה שמגיע לך ועבדת כל כך קשה בשבילו. התעודה הזו שלך בזכות ולא בחסד. אני בטוח שאמא שטיפלת בה לאורך שנים במסירות ובאהבה גדולה, מביטה בך וגאה בך על מי שאת. נפלה בחלקי זכות לתת לך את התעודה באופן אישי, את דוגמא ומופת לכוח רצון ולנתינה אינסופית".

ואילו ברקו סיפרה "כל השנים טיפלתי בילדים ובמשפחה וגם עבדתי במקביל, אבל תמיד חלמתי לקבל את התעודה שלא קיבלתי כשהייתי נערה. אמא כל כך רצתה במשך שנים שאקבל אותה, וכשהיא נפטרה לפני שנה החלטתי לפנות לזה יותר זמן. אני מתרגשת מאוד. כל כך חיכיתי לזה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות