המורה תובעת את משרד החינוך: תלמידה בכיתה נשכה אותי

בעקבות המקרה נעדרה המורה זמן רב מבית הספר בחיפה בו היא לימדה. הנשיכה הוכרה כ"תאונת עבודה" וכעת תובעת המורה את הנהלת בית הספר ואת משרד החינוך
נראה שבאופן מעציב למדי התרגל מרבית הציבור לאירועי אלימות המתרחשים בבתי הספר. אלא שבימים אלו מגיע לבית המשפט מקרה יוצא דופן בו הגישה מורה בבית ספר יסודי בחיפה תביעת נזיקין כנגד בית הספר ומשרד החינוך.

המורה טוענת בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה, כי לפני כשנה ננשכה באופן חמור על ידי תלמידה, בבית הספר היסודי לחינוך מיוחד בו לימדה. המורה ננשכה ברגלה ובידה ובעקבות המקרה נעדרה מבית הספר זמן ממושך, והביטוח הלאומי הכיר במקרה כתאונת עבודה. בתביעה שהגישה המורה באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה היא טוענת המורה עוד כי התלמידה הנושכת מוכרת כ"ילדה אלימה" וכתוצאה מהנשיכה נגרמו לה נזקי גוף קשים.

 

הביטוח הלאומי הכיר בנשיכה כתאונת עבודה. צילום אילוסטרציה.

לאחר המקרה פנתה המורה לקופת חולים, שם התלוננה על כאבים ברגל ונפיחות וטופלה על ידי משככי כאבים. בהמשך כשהטיפולים לא עזרו, עברה המורה בדיקת MRI, אשר הדגימה בצקת בשומן תת עורי, כאביה התגברו והיו לה קשיים בהליכה, ולכן פנתה לבית חולים רמב"ם בחיפה, שם התלוננה על כאבים ברגל ובשוק, ועברה בדיקת EMG שהדגימה סימנים של פגיעה חלקית בעצב.

המורה טוענת בתביעתה כי היא "סובלת ממצב פיזי קשה ברגלה, חשה עייפות תמידית, לא מסוגלת לבצע פעילות פיזית ולו מתונה" כמו כן, מאז המקרה ממשיכה המורה לבקר בקופת חולים ובבתי חולים, עוברת טיפולים פיזיותרפים ומעקב אורתופדי.
יצויין כי המורה נעדרה זמן ממושך מעבודתה בבית הספר והביטוח הלאומי הכיר בנשיכה כ"תאונת עבודה".

עו"ד סאמי אבו ורדה טוען בכתב התביעה התלמידה כי התלמידה הנושכת היתה מוכרת בבית הספר כ"אלימה" וכי אף היו בעבר פניות ודרישות להעבירה למסגרת אחרת. עוד נטען כי האירוע שבו ננשכה המורה הוא "כתוצאה משיטת ניהול בלתי תקינה, דבר שהיה בשליטתם המלאה של הנתבעים".

התלמידה הנושכת היתה מוכרת כאלימה. עו"ד אבו ורדה. צילום: עצמי

לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה לכירורגיה אורתופדית שקבע כי בעקבות התאונה וכתוצאה ממנה, נותרה למורה נכות רפואית בשיעור של 10%.

גובה הפיצויים נותר לקביעת בית המשפט. כתב הגנה בתיק טרם הוגש.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות