בביאליק חוגגים 70 שנות עברית

תלמידי בית ספר יסודי "ביאליק" בקריית ביאליק מתחרים באקדמיה ללשון וממציאים מילים עבריות לכבוד חגיגות ה70 של מדינת ישראל

דוקורסקי שיבח את צוות המורים של בית הספר על היוזמה הייחודית וייחל לילדים להיות אליעזר בין יהודה החדשים

האם בסיום הלימודים תלכו לתארית? האם בכדי לשמור מידע אתם משתמשים בשמרקל? האם אתם מפרסמים במעקבון? תלמידי בית ספר יסודי "ביאליק" בקריית ביאליק הקרויים על שמו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק החליטו לציין בדרך מקורית את חגיגות ה-70 למדינת ישראל והוציאו ספר "בעקבות המילים החדשות" ובו מילים חדשות לשפה העברית. הם יצרו מילון המכיל כ70 מילים, כמניין שנותיה של המדינה. כמו כן, כתבו התלמידים סיפורים מרתקים המכילים את המילים שבחרו.
כידוע השפה העברית היא שפה חיה ומתפתחת בזכות הוספת מילים חדשות המותאמות להתפתחות הטכנולוגית והמציאות המשתנה. היוזמה החינוכית בקריית ביאליק היא חשובה בכדי לשמר ולפתח את השפה העברית, ולהנחיל לילדים את חשיבות השימוש במילים עבריות מקוריות ולא בהקבלות מהשפה האנגלית. ראש העירייה של קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נפגש עם נציגי תלמדי בית הספר אשר העניקו לו את הספר. דוקורסקי ניסה לתרגל את המילים החדשות ושאל את התלמידים האם בשיעורים הם נוהגים להשתמש בקלתיק ובקופסרון (קלמר וקופסת
עפרונות) והאם אוהבים לראות את ערוצן (טלוויזיה) דוקורסקי שיבח את צוות המורים של בית הספר על היוזמה הייחודית, ייחל לילדים להיות אליעזר בין יהודה החדשים והציע לשלוח את הספר שכתבו לאקדמיה ללשון לשיפוטה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק