מה עומד מאחורי הדף 'אבא פגום'?

הכל התחיל כשאשתו הגיעה לחדר הלידה והוא הפך לאבא. סער בן הרוש, קרייתי ואבא פגום וגאה יצר דף פייסבוק מיוחד בעל כמעט 200 אלף עוקבים. "זה הגיע למצב שמישהו משתף את מקלון בדיקת ההריון של אשתו"
אבא פגום הוא דף פייסבוק של כמעט 200,000 עוקבים. המייסד ומנהל הדף הוא סער בן הרוש, בחור קרייתי שנולדה לו ילדה והחליט לשתף חוויות הקשורות באבהות. כשפתח את הדף 'אבא פגום', הדף צבר תאוצה בקצב, והמון אנשים התחילו להזדהות איתו. בעקבות הדף נפתחה קבוצה שנקראת 'אבא פגום שורדים ביחד'. בראיון מיוחד, גל שמו, חיפאי ואחד ממנהלי הקבוצה סיפר לנו על הקבוצה, שהיא הרבה מעבר לקבוצה רגילה.

"אבא פגום שורדים ביחד זו לא קבוצה רגילה, זו קהילה" צילום: עצמי

"אבא פגום שורדים ביחד זו לא קבוצה רגילה, זו קהילה" צילום: עצמי

"הדף 'אבא פגום' הוא דף של סער בן הרוש, שאנחנו גם חברים טובים. המון גברים מתחברים למה שהוא כותב. אני בכלל חושב שאנחנו דור אחר לגמרי ממה שהיה פעם. גם בגלל הפייסבוק והטכנולוגיה, וגם כי אני חושב שאנחנו הרבה יותר פתוחים לצחוק על עצמנו ולקבל את החסרונות שלנו בקטע הומוריסטי. לפני שנה וחודשיים נפתחה קבוצת 'אבא פגום-שורדים ביחד', את הקבוצה סער בן הרוש גם ייסד וכרגע אנחנו תשעה מנהלים: גל שמו, אולג פרנט, אורן פודור, יוסי בן שבת, חיים קקון, שי קובוס, סטס אפונוביץ ויאיר יגר. הקבוצה היא קבוצה סגורה ומונה כ-90,000 גברים כרגע ועוד למעלה מ-15,000 בקשות הצטרפות".

אחד מהדברים החמים ברשת הישראלית. צילום: עומרי אגרונוב

אחד מהדברים החמים ברשת הישראלית. צילום: עומרי אגרונוב

מאיפה מגיעות הבדיחות בעצם?
"מהראש, מהחיים. למשל, לי יש ילדה בת 3, ממש חמודה. כל הערב אני שואל אותה אם היא רוצה לשתות והיא אומרת לא. ברגע שהיא נכנסת למיטה היא נהיית ממש צמאה ורוצה כל רגע מים. אלה החיים שלנו. בדף יש חומרים גם של אנשים אחרים כמובן."

הבנתי שהקבוצה 'אבא פגום-שורדים ביחד' היא הרבה מעבר לסתם קבוצה בפייסבוק.
"זו לא קבוצת פייסבוק רגילה בכלל, זו ממש קהילה. נוצרו בעקבות הקבוצה הזאת אלפי חברויות חדשות. אני יכול לתת לך אלפי דוגמאות למשל מישהו שנתקע עם האוטו ואחרי דקה שהוא פרסם פוסט לעזרה מישהו הגיע לעזור לו, או סתם מישהו שחיפש פרטנר לשתות איתו בירה. יש גם מדבקות של אבא פגום וחולצות. המון קבוצות וואטסאפ נוצרו בעקבות הקבוצה, קבוצות שנושאות את השם אבא פגום".

"למשל התארגנו בקבוצה דרך כל קבוצות הוואטסאפ לבקר בבתי חולים בחג הפורים, והגענו עם תחפושות לשמח את האנשים. במחלקות הילדים חילקנו משלוחי מנות וצעצועים. בחיפה למשל זה היה בבית חולים רמב"ם ובני ציון, וזה קרה כמעט בכל הארץ. בדיוק עכשיו אני בדרך לתל אביב לקרנבל בשר עם שני חברים שהכרתי בקבוצה, אחד מירושלים ואחד מרמת גן ואנחנו נפגשים בתל אביב בבית של חבר מהקבוצה לערב גברים".

"נוצרו בעקבות הקבוצה הזאת אלפי חברויות חדשות" צילום: עצמי

"נוצרו בעקבות הקבוצה הזאת אלפי חברויות חדשות" צילום: עצמי

מה בעצם קורה בקבוצה?
"הקבוצה זה הכל מהכל. בדיחות, שיתופים, פוסטים של פריקה. זה הגיע למצב שמישהו משתף את מקלון בדיקת ההריון של אשתו. למשל גבר שאשתו עזבה אותו והעלה פוסט וקיבל חיזוקים מהקבוצה, דבר שגרם לו לדבר איתה ולפתור את המצב".

האמת שלא מזמן ראיתי מדבקת אבא פגום על רכב. מה הסיפור של המדבקות?
"הקטע עם המדבקות על הרכב הוא סיפור יפה. יש מנהג בקבוצה שכל מי שבקבוצה 'אבא פגום' ורואה רכב עם מדבקה של אבא פגום, הוא משאיר לו משהו מתוק על החלון הקדמי עם פתק. מין מחווה ממש נחמדה כזו".

מחווה נחמדה. צילום: עצמי

מחווה נחמדה. צילום: עצמי

 

פוסט שעלה בקבוצה. צילום מתוך פייסבוק אבא פגום

פוסט שעלה בקבוצה. צילום מתוך פייסבוק 'אבא-פגום שורדים ביחד'


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם