חודש לאחר ששוחרר מאשפוז נפטרה אחותו היחידה של אדם ממחלת הסרטן

אילנה כהן (61) אחותו של הזמר ומי שהיתה המורה והמחנכת המיתולוגית באיזור, תיטמן היום בחיפה. בדרכה האחרונה ילוו אותה גם תלמידיה אשר שמרו איתה על קשר למעלה מ-30 שנה: "את היית המורה, המנטורית, ההשראה, הגורו, המאמנת, המרגשת, המדהימה, האחת והיחידה שלי", כתבה לה אחת מתלמידותיה
סוף עצוב: פחות מחודש לאחר שהזמר אדם שוחרר מבית החולים איכילוב בתום אשפוז של חודשים ארוכים, נפטרה אתמול אחותו היחידה, אילנה כהן. השניים כידוע נולדו וגדלו בעכו השכנה והיו קשורים בעבותות של אהבה. כהן היתה במשך שנים ארוכות מורה ומחנכת בבתי ספר בחיפה ובקריות ורבים מתלמידיה נותרו עימה בקשר עד היום והתקשו אתמול להאמין כי האשה החזקה והמיוחדת, המנטורית והמורה אותה העריצו כולם בכל ליבם, הלכה לעולמה.

אילנה כהן ז"ל. צילום מתוך עמוד הפייסבוק של אילנה כהן

במהלך החודשים האחרונים בהם היה הזמר אדם מאושפז בעקבות סיבוכים קשים לאחר ניתוח בדרכי המרה, ומצבו הבריאותי הדרדר מאוד, חיזקה אותו אחותו אילנה אשר נאבקה אף היא באותה עת, במחלת הסרטן.
אתמול, ספד אדם לאחותו אשר הלכה לעולמה והיא בת 61, וכתב לה בעמוד הפייסבוק שלו: "אחותי היחידה והאהובה, נוחי סוף סוף.  אוהב אותך עד נשימתי האחרונה".

נעמה פנסו (45) תושבת קריית מוצקין אשר היתה תלמידתה של כהן, סיפרה אתמול כי השתיים שמרו על קשר למעלה מ-30 שנה: "זו לא רק אני, היו עוד הרבה תלמידים ששמרו איתה על קשר. היא היתה אדם מדהים ואשה מדהימה", סיפרה פנסו.

אילנה כהן בצוות בית הספר שרת בקריית מוצקין, למעלה שניה משמאל. צילום מתוך פייסבוק

"כבר כמה שעות שהכאב הצער והגעגועים גואים בתוכי" ספדה אתמול פנסו למורתה האהובה: "לא מסוגלת לעכל שגופך השתחרר מהסבל והכאב והמחלה הנוראית הצליחה להכריע ולהביס את גופך ואותך. את היית המורה, המנטורית, ההשראה, הגורו, המאמנת המיוחדת, המרגשת, האחת והיחידה שלי…. לאורך מעל שלושים שנים ארוכות. היית אישה אמיצה, חכמה, חזקה, חדה, מדוייקת, טובת לב, נדיבה, מצחיקה ומרגשת כל כך".

"מגיל 13-14 שהכרתי אותך תמיד שאפתי להיות כמוך.. אבל קטונתי…", הוסיפה פנסו וכתבה: "גדולתך היתה ולעולם תהיה משהו חד פעמי, נדיר, מיוחד וקסום, ולנצח תישארי בליבי ובזיכרוני. אילנתי האהובה. לצערי לא זכיתי להגיע לבקרך, אבל השיחות שהיו לנו לאחרונה נשארו מוקלטות ויישארו בליבי ובזכרוני לעד. אוהבת אותך וכל כך מתגעגעת. משחררת אותך להתאחד עם אהובי ליבך שם למעלה, ולהגיע סוף סוף למנוחתך ושלוותך".

סוף כואב. צילום מתוך פייסבוק

לפני פחות מחודש, ב- 10.2.2018, לאחר ששוחרר סוף סוף מבית החולים איכילוב, כתבה כהן לאחיה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט מרגש במיוחד.

"אחת לפני בוקר, ופתאום מחשבה. מחשבה שברשותכם אשמח לשתף. היא קשורה באחי ובי. (כאילו זה לא ברור…)
את רוב חיינו עברנו ב"מסעות" שבהם חיינו חפפו אחד לשני. לפעמים החפיפה היתה נעימה, לפעמים לא, לפעמים עד כדי כאב, ולפעמים מצאתי עצמי רוצה להגן על אחי הקטן ומדי פעם אפילו בגופי…
והנה, בחודשים האחרונים לא יכולתי להגן. חוץ מאשר לטיפולים שלי, אפילו לבית החולים לא יכולתי להגיע, שמא אדבק בחיידק/וירוס לא רצויים למערכת החיסון החלשה שלי.. אפילו שיחות טלפון לא יכולנו לערוך…היינו חלשים מדי… בנוסף לתסכול שאני רחוקה ולא יכולה להגן, התווסף התסכול שאפילו דיבור הוא מעמסה, שאפילו, אפילו, אפילו …… אז היום מקווה שכל ה"אפילויים" למיניהם ייעלמו. שנוכל להגיע האחד אל השני "סתם" כדי לדבר ולהתחזק, ולצאת מהאפיזודה המשותפת (שוב), חזקים יותר, בריאים יותר, מאמינים יותר ולהמשיך לאהוב אחד את השני כמו תמיד ולתמיד. התחזק, אחי שלי".

כהן ז"ל עם האח אדם. היו קשורים בעבותות של אהבה. צילום מתוך עמוד הפייסבוק של אילנה כהן

הלוויתה של כהן תיערך היום (חמישי) בשעה 15:00 בבית העלמין בשדה יהושע, חיפה.
היא הותירה אחריה בת יחידה, רוני.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות