יום האישה הבינלאומי בסימן "קול לכולן"

כנס המנהלות השני במרחב חיפה והצפון עמד במרכז אירועי שבוע האישה הבינלאומי בחיפה

הכנס התקיים בפורמט של הרצאות TED בנושאים העומדים על סדר היום החברתי והציבורי; קמפיין metoo, נשים עושות שינוי, סיפורן של כלואות בכלא נווה תרצה ועוד. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה בשיתוף חברת החשמל וההסתדרות קיימו כנס מנהלות במרחב חיפה והצפון בסימן "קול לכולן", במסגרת פעילות פורום מנהלות המרחב לכבוד יום האישה הבינלאומי. בכנס השתתפו כ-400 מנהלות מהארגונים שונים בהם: בית חולים רמב"ם, בני ציון, אינטל, צים, רכבת, אלביט, פיליפס, נס, מטקוניקס IBM, וביטוח לאומי.

נשאו דברים; עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל, ברכה סלע, מזכיר העיר חיפה, משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה ועו"ד מרים כבהא, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

ברכה סלע מזכירת העיר חיפה סיפרה על התפקיד אותו היא ממלאת כ"מזכיר העיר חיפה" תואר שנותר מימי העבר כאשר התפקיד אויש ע"י גברים בלבד. סלע ציינה את הדרך הארוכה וההישגים הרבים אליהן הגיעו הנשים שהובילו את המאבק לשוויון בין המינים והוסיפה כי גם היום לאחר עשרות שנים של מאבק הדרך עדיין לשוויון הזדמנויות מלא עודנה ארוכה ואולם היא עודנה מקווה כי המציאות תשתנה במהרה".

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "חבל שב- 2018 אנחנו עדיין צריכים לדון בקידום והעצמת נשים ועל מציאת דרכים ליצירת שוויון הזדמנויות. תמיד כשמיניתי בנאדם לתפקיד הנושא המגדרי לא עלה על הפרק וכך אנו גם נוהגים בחברת החשמל. בדירקטוריון חברת החשמל קיים שוויון מגדרי ובהנהלת החברה אנו ממנים יותר ויותר נשים. אך לצערי, כשמסתכלים על דירקטוריונים והנהלות עדיין יש רוב גברי ויש לעסוק בנושא במטרה לשנות את המצב".

מפגש המנהלות במרחב הצפון מתקיים זו השנה השנייה, במטרה לגבש שיתופי פעולה בין הארגונים המובילים במרחב חיפה והצפון, לטובת קידום שוויון מגדרי ויצירת כוח פעולה משמעותי מול מובילי דעה ומקבלי החלטות.

הכנס התקיים בפורמט של הרצאות TED בנושאים מגוונים העומדים על סדר היום החברתי והציבורי, על-ידי מנהלות מובילות במשק:

חנה רדו, משנה ליו"ר מקאן תל אביב ישראל, יו"ר מקאן וואלי ונשיאת סופרסונס; יזמית חברתית בנושא ״רוצות שינוי – עושות שינוי״ – יזמות חברתית בפריפריות החברתיות, סגד׳ שרה פרידמן, מפקדת כלא "נווהתרצה" בנושא ״כלואות״ – סיפורה של מפקדת ״נווה תרצה״,  ג'וליה זהר, בעלים ומנכ"לית מפעל "אלארז" בנצרת בנושא ״מסע מעבר לחומות – מסע אישי״, גלית דיאמנט, מייסדת ומנכ"לית משותפת באקדמייתSHE SPEAKS , שותפה מייסדת בארגון  SUPERSONAS בנושא ״הגיע הזמן שתתחילי לדבר״ – נוכחות נשית בצמתי השפעה, אסנת גולן, סמנכ"לית גלובאלית לתקשורת, דיגיטל וקיימות בקבוצת "שטראוס בנושא ״זכוכית, אבל לא תקרה״, שני אלוני, מנהלת מרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בנושא קמפיין #metoo – משנות את עולם העבודה של המחר וניל"י גולדפיין, שותפה, קבוצת נירם גיתן  NGG, בנושא ״מנהלות מובילות בעולם של הפרעה״.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה