יום האשה הבינלאומי: מדוע הוסרו מהפייסבוק תגובות של בוגרי בית הספר "חוגים" בחיפה?

מה היה כתוב בפוסט שהעלה הבוקר בית הספר, מה עורר את כעסם של הבוגרים, ומדוע הוסרו התגובות מהפייסבוק ? משרד החינוך: "אנחנו סומכים על שיקול הדעת הפדגוגי של הנהלת בית הספר"
בוגרי בית הספר "חוגים" בחיפה העבירו היום (חמישי) ביקורת על בחירת בית הספר לציין את יום האשה הבינלאומי ביום איפור וסטיילינג. הבוגרים טוענים כי כאשר העירו על כך וכתבו את דעתם בנושא בפוסט שהעלה אתר בית הספר, הוסרו תגובותיהם מן האוויר. הבוגרים טענו כי "מדובר בדרך לא פמיניסטית לציין את יום האישה", וכי במסגרת ״חופש הדיבור״ הם היו מצפים כי לתגובות הביקורתיות שלהם יהיה מקום, ושהן לא תוסרנה מהאתר כפי שבחר בית הספר לעשות. ואכן מבדיקה עולה כי התגובות של הבוגרים אכן הוסרו, אלא שהיו שהספיקו לצלם אותן קודם לכן, באמצעות צילומי מסך.

בפוסט אשר הועלה הבוקר לעמוד הרשמי של בית הספר, נכתב כי במסגרת יום האישה, הוחלט על ידי מחנכות בכיתה י'ב "לקיים יום פינוק לבנות הכיתה, בו הן תלמדנה את סודות הטיפוח, הסטיילינג והאיפור. קיימנו סדנה קבוצתית בה כל תלמידה קיבלה שי", כך נכתב, "הודגמו סגנונות איפור שונים, התאמת בגדים למבנה הגוף ולאירועים, קפה ומאפה ובעיקר זמן איכות של כוח מעצים נשי !".

הפוסט שהועלה הבוקר לאתר הרשמי של בית הספר. צילום מסך

 

בתגובות לפוסט שלא איחרו לבוא נכתב בין היתר על ידי בוגרים של בית הספר: "העצמה נשית זה טיפוח, איפור והתאמת בגדים למבנה הגוף ??? אתם בית ספר !!! העצמה נשית זה לעודד את הבנות להצליח, להוביל, לפרוץ גבולות בתחומי המדעים והמחשבים, ובכל מקום בו אין מספיק ייצוג לנשים. אני לא מאמין שהעלתם את זה".

ואילו בוגר אחר כתב בתגובה: "בושה ! ב-2018 מה שעושים ביום האשה לבנות הכיתה זה סדנת איפור ?! באמת ?! אולי תכריזו שלרגל יום האשה בנות יוכלו לעשות משנה הבאה 5 יחידות באיפור כמקצוע בחירה?".

תגובות הבוגרים טרם הוסרו מהדף. צילום מסך

אלא שהתגובות הללו כאמור הוסרו זמן קצר לאחר מכן מן הדף, למורת רוחם של הבוגרים אשר טענו כי מדובר בסתימת פיות וכי בית הספר מחנך נגד חופש הביטוי. .

 

"עכשיו גם מחנכים נגד חופש הביטוי". הפוסט לאחר שהתגובות של הבוגרים הוסרו. צילום מסך

 

פנינו לבית הספר "חוגים" לצורך בקשת תגובה אולם שם הפנו אותנו למשרד החינוך.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו סומכים על שיקול הדעת הפדגוגי של הנהלת בית הספר והצוות החינוכי בבחירת פעילויות לימי שיא".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות