חיפה: תג מחיר בגן לזכר קצין צה"ל שנפל במלחמת לבנון השניה, או "סתם" ואנדליזם ?

תג מחיר או מעשה שטות? כך נכתב בדף הפייסבוק של "השקר הפלסטיני" במחאה על השחתת גן זכרון בחיפה, ובו אנדרטה לזכר קצין צה"ל, יפתח שרייר ז"ל. באתר יזכור כתב האב לזכר בנו הקצין כי היה "אדם הומאני שמכבד את הזולת אפילו אם הוא האויב שלו"
"תג מחיר או מעשה שטות? תלוי את מי שואלים !", כך נכתב בדף הפייסבוק "השקר הפלסטיני", לצד תמונות בהן נראות כתובות גרפיטי אשר רוססו בגן משחקים לזכרו של קצין צה"ל.
"כך נראה הבוקר גן לזכרו של קצין צה"ל, יפתח שרייר ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השניה", כתבו מנהלי הדף, "הגן משמש גם כגן משחקים לילדי שכונת כאבביר בחיפה (דרך אגב בשכונה הזאת מתגורר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ). אם זה היה כיתוב בעברית על כניסה למסגד, זה היה פותח כל מהודרת חדשות !!", כתבו המנהלים.

כתובות הגרפיטי אשר רוססו בגן לזכר יפתח שרייר ז"ל. צילום: "השקר הפלסטיני"

גן יפתח הוא גן ציבורי מטופח הכולל פינות מנוחה ומשחקים לילדים, וצופה אל נופי חיפה והים התיכון.
באחת התגובות לפוסט אשר הועלה אתמול לדף "השקר הפלסטיני", נכתב על ידי מנהלי הדף: "ייתכן ומדובר במעשה שטות ויתכן כי אחד מתושבי השכונה שפשוט לא מחבב יהודים, החליט לעשות תג מחיר בגן לזכרו של קצין צה"ל. הרי המקום מזוהה עם ישראל ועם היהודים", כך נכתב.

הגן, כך נכתב גם באתר יזכור, מנציח את סגן יפתח שרייר ז"ל, תושב חיפה, אשר שירת בצה"ל כקצין בצנחנים, ונפל בכפר מרון א-ראס בלבנון, במלחמת לבנון השנייה, ב- 26.7.2006. שרייר ז"ל למד בבית הספר חוגים, והיה לו ברור לחלוטין כי יתגייס לצנחנים. הוא סיים טירונות כלוחם, המשיך לקורס מ"כים ומשם לקורס קצינים אותו סיים בהצטיינות. הדרך לגדוד 101 הייתה פתוחה בפניו והגדוד אף דרש אותו. כשקיבל מחלקה עם קשיים לידיו, הוא לא שקט, הקדיש ימים ולילות והפך אותה למחלקה למופת. עם סיום המסלול עם חייליו, כאשר קיבל שרייר ז"ל את דרגות הסגן הוא ביקש שהוריו יענדו לו את הדרגות.

סגן יפתח שרייר ז"ל. צילום מתוך אתר יזכור

 

אביו, עמי, סיפר לאחר נפילת בנו: "אני זוכר שענדתי לו את הדרגות ועמדו לי דמעות בעיניים. יפתח שאל את אימו: 'אבא בוכה?' ואימו ענתה: 'כן, אלה דמעות של אושר'. ואכן היו אלה דמעות של אושר, שחינכנו אותו להגיע למה שהגיע וגאוותנו הגיעה לשמיים".

עוד סיפר האב בכאב ובגאווה: "אני זוכר כשיפתח שירת בקו שכם, בהר ברכה, קיבלתי ממנו טלפון והוא סיפר לי שהעביר זקן, "בערך בגילך אבא", שביקש לעבור ולא הייתה לו תעודת מעבר, לאחר שראה שהאיש לא מהווה כל סכנה. כשהוא סיפר לי זאת הרגשתי גאווה עצומה בבני – גם קצין וגם ג'נטלמן, אדם הומאני שמכבד את הזולת אפילו אם הוא האויב שלו. כזה היה יפתח".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות