תחרות המצוינות בבנייה יוצאת לדרך

לדברי יו"ר ארגון קבלני מחוז חיפה, חיים פייגלין "אנחנו רוצים לעודד את היזמים להמשיך להתמקצע ולהכניס את תחום ההייטק לענף הבנייה כדי לשפר את איכות הביצוע. לצורך כך הקמנו קהילה טכנולוגית לתחום הבניה (construction tech) יחד עם קהיליית ההיי טק הישראלית (sosa) ובשותפות  עם משרדי הכלכלה והשיכון. כיום יש כבר כ-50 סטארטאפים שעוסקים בתחום הבנייה בישראל "

 

בשנים האחרונות ענף הבנייה בישראל עובר מהפכה. בונים יותר לגובה, בונים יותר ירוק, סטנדרט הבנייה עלה, בונים יותר ויותר בניינים מורכבים ומעורבי שימושים לצד פרויקטי תשתית ענקיים.

יור ארגון קבלני חיפה חיים פייגלין צילום איתמר סיידא

התאחדות בוני הארץ יוזמת מזה שנים רבות תחרות של מצוינות בבנייה. מטרת התחרות שנפתחה השבוע, לקדם את הבנייה בישראל, להעלות את רמתה ואיכותה ולשפר את הבטיחות באתרי בנייה. במסגרת התחרות יוענקו 10 פרסים ב–10 קטגוריות שונות.

הפרס יינתן עבור הישגים משמעותיים בבנייה בתחומים המפורטים להלן: איכות הבנייה ואמינותה; בטיחות הבנייה; תכנון פונקציונלי; תכנון וביצוע מודעים לסביבה; תרומה לקהילה ואחריות חברתית תאגידית.

בין הקטגוריות, מבני מגורים, מתחמי מגורים, התחדשות עירונית, בנייני משרדים, מבני ציבור, מבנים לשימור, פרויקטים הנדסיים כגון גשרים, מתקני התפלה וכו'.

לדברי יו"ר ארגון קבלני חיפה והמפרץ, חיים פייגלין "מדובר בתחרות שהחלה לפני כ-16 שנה ואת תוצאותיה אנחנו רואים בשטח. יש כיום חשיבה רבה הן של היזמים והן של האדריכלים ושאר היועצים בזמן תכנון הפרויקט. אנחנו רוצים לעודד את היזמים להמשיך ולחשוב מחוץ לקופסא, להתמקצע ולהכניס את תחום ההייטק לענף הבנייה כדי לשפר את איכות הביצוע. לצורך כך הקמנו   eco system לתחום החדשנות בבניה, יחד עם משרדי הכלכלה והשיכון וכיום פעילים כבר  כ-50 סטארטאפים שעוסקים בתחום הבנייה בישראל".

ענף הנדל"ן באזור חיפה עלה לכותרות במסגרת התחרות לפני ארבע שנים כאשר חברת תורג הנדסה ובניין זכתה במקום הראשון בקטגוריית מבנה מסחרי וניצחה פרויקטים רבים שהוגשו מכל רחבי הארץ. החברה זכתה במקום הראשון על בניית אכסניית נוער בלב ליבה של עכו העתיקה. האכסנייה משתרעת על פני 9,000 מ"ר וכוללת 80 חדרים, אולמות כנסים ואמפיתאטרון. המבנה עוצב בהשראת החאנים העתיקים ומתוכו ניתן לצפות בממצאי חפירות ארכיאולוגיות שנחשפו במהלך הבנייה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים