היום: תרגיל פיקוד העורף לשנת 2018. מוכנים?

במקרה של אזעקת אמת תופץ הודעה באמצעי התקשורת. ומה אם אין לכם מקלט זמין ? צפו כעת בסרטון שימליץ לכם כיצד לבחור את המרחב המוגן בזמן אמת:
היום (שלישי), תישמענה אזעקות ברחבי הארץ בשעה 11:05 בבוקר ובשעה 19:05 בערב במסגרת תרגיל העורף הלאומי. בנוסף תופעל התרעה בטלוויזיה, רדיו, אתרי אינטרנט, אפליקציה וביפרים לכבדי שמיעה.

במקרה של אזעקת אמת, תופץ הודעה באמצעי התקשורת

"מטרת תרגיל העורף היא שיפור המוכנות של כל הגופים בארץ, מהרמה הלאומית ועד רמת האזרחים בשעת חירום. כבכל שנה ניתן דגש על תרגול כוחות פיקוד העורף, בשיתוף הרשות הלאומית לחירום, הרשויות המקומיות, ארגוני הביטחון וההצלה, מערכת החינוך וגופים ציבוריים ופרטיים", כך נמסר מדובר צה"ל.

במסגרת התרגיל גם התלמידים בכל מוסדות החינוך, גני הילדים ובתי הספר, יתרגלו כניסה למרחבים המוגנים. בעת האזעקה יתרגלו גם בסיסי צה"ל, משרדי ממשלה ומוסדות ציבור את הכניסה למרחבים המוגנים. בצה"ל מבקשים מכל הציבור להיכנס למרחב מוגן בזמן הישמע אזעקת התרגול, "בהתאם לזמן העומד לרשותם ולהנחיות פיקוד העורף".

 

עובדי עיריית חיפה מכשירים מקלטים לפני כחודש. צילום: ענבר רוזקובסקי

*הנחיות התגוננות בעת הישמע אזעקה ניתן למצוא באפליקציית פיקוד העורף ובאתר האינטרנט. "אם הכניסה למרחב המוגן במהלך התרגיל כרוכה בשיבוש בלתי סביר של שגרת החיים, ניתן להמשיך בפעילות", כך נמסר מצה"ל. כל השירותים החיוניים במשק, לרבות בתי חולים, ימשיכו כסדרם. כנסים ואירועים המוניים ימשיכו כסדרם.

האזעקה תישמע בשעה 11:05 בבוקר ובשעה 19:05 בערב

בצה"ל ביקשו להגיש כי התרגיל אינו חלק מהתרגיל המשותף לצה"ל ולצבא ארצות-הברית – Juniper Cobra 2018, המתמקד בהגנה מפני טילים ורקטות בתרחיש של אלפי טילים ביממה מכל הגזרות – איראן, סוריה, לבנון ורצועת עזה.
ומה אם אין לכם מקלט זמין, אתם שואלים ? 
צפו כעת בסרטון הממליץ לכם על אופן בחירת המרחב המוגן, גם אם אין מקלט זמין באיזור: 
צילום: פיקוד העורף 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות