הוארך מעצר החשוד בתקיפת שוטרים וזוג קשישים באירוע החמור אתמול בחיפה

"אנחנו בהלם לשמוע שהאם התריעה על בנה ודבר לא נעשה", טוענת נכדת הקשישים שהותקפו. המשטרה: "הניסיון לקשור בין פניית האם אל מוקד 100 לאירועי האלימות של בנה, מטעה וחוטא לאמת". צפו בדברים שאמרה סניגוריתו של החשוד:
 

מעצרו של רום (רומיאו) מרשי (30) תושב חיפה החשוד בתקיפתם אתמול של שני שוטרים וזוג קשישים בעיר, הוארך הבוקר (שלישי) בשבוע ימים. אמו של מרשי, תרז, אשר הגיעה אף היא לדיון בבית המשפט, סיפרה כי פנתה אתמול בבוקר לפני האירוע למשטרה וביקשה סיוע לאחר שסיפרה כי בנה אינו יציב. המשטרה דחתה את טענותיה של האם מכל וכל (תגובה מלאה בסוף הידיעה- ק"ר).

גם היום מוסיף להיות קשה מצבו של הקשיש בן ה-82 אשר הותקף על ידי שכנו, החשוד, והוא עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם כשהוא מורדם ומונשם. מבית החולים נמסר לפני רגעים ספורים כי "מצבו קשה אך יציב. הוא מורדם ומונשם עדיין בטיפול נמרץ. צפוי לעבור היום או מחר ניתוח עקב הפגיעות בראשו (פה ולסת)", כך נמסר מרמב"ם.

 

החשוד, רום מרשי הבוקר בהארכת מעצרו. "סבא שלי, ניצול שואה בן 82, עדיין מונשם ומורדם", סיפרה נכדתו של הקשיש אשר הותקף אתמול על ידו

 

נכדתו של הקשיש, כרמל קמין, סיפרה כי היא חוששת לסבה ולסבתה ומקווה כי החשוד יישלח במהרה אל מאחורי סורג ובריח. הבוקר מסרה קמין בשם המשפחה: "לצערנו היום אין הרבה חדש, סבא שלי, ניצול שואה בן 82, עדיין מונשם ומורדם וכולנו ממתינים לרגע בו יעבור ניתוח ראשון לאיחוי שברי הגולגולת מהם הוא סובל בשל התקיפה. לאחר הניתוח נקבל הערכת מצב לגביו ואנחנו מחזיקים אצבעות לשיפור מצבו".

"האיש שתקף אותו הוא פולש שנכנס שלא כחוק לדירה שמעליו ובמשך שנתיים חרף התלונות שלנו לא נעשה דבר כדי להרחיק אותו מהמקום ולשמור על סבא וסבתא שלי" הוסיפה קמין: "והבוקר לתדהמתנו אמו של הפולש הגיעה לדירה ואנחנו לא רואים שנעשה מאמץ אמיתי מצד הרשויות להרחיקם מהמקום. כמו כן, אנחנו בהלם לשמוע שהאם התריעה על בנה אתמול בבוקר הפגיעה ודבר לא נעשה. אנו מצפים לקבל סיוע רפואי וכן מטפל מלווה לסבתא שלי, בת 82, שנותרה לבדה ללא סבא שלי, שהיה עד כה המטפל הראשי שלה והעוזר בכל פעולות היומיום", אמרה קמין.

 

 

החדר בו התבצר אתמול מרשי בדירתם של שכניו בחיפה

 

רעייתו של הקשיש נפצעה אתמול באורח קל באירוע, לאחר שבעלה גונן עליה מפני החשוד אשר פרץ לביתם. גם שני השוטרים אותם תקף החשוד בתחילת האירוע החמור באמצעות מסור ידני, ואשר נפצעו באורח קל, שוחררו עוד אתמול מבית החולים.

לפני זמן קצר הורה כאמור בית המשפט על הארכת מעצרו של מרשי בשבוע ימים. למרשי מיוחסות עבירות של ניסיון רצח, תקיפת שוטרים על ידי חמוש ועבירות איומים.
במהלך ההשתלטות על החשוד נעזרו אנשי היחידה ללוחמה בטרור גם בכלבים. הבוקר הגיע החשוד לבית המשפט כאשר זרועו חבושה, לאחר שננשך על ידי כלבי היחידה.

 

החשוד הבוקר. ננשך בזרועו על ידי כלבי היחידה ללוחמה בטרור

 

במהלך הדיון בהארכת המעצר

 

מהמשטרה נמסר: "המשטרה דוחה את טענותיה של אם החשוד בהתבצרות ותקיפה אתמול בחיפה. הניסיון לקשור בין פנייתה אל מוקד 100 לאירועי האלימות של בנה,  מטעה וחוטא לאמת ! פנייתה אכן התקבלה במוקד 100 בשעה 07:24, אולם טענה בה כי בנה "מתעסק עם עלים ברחוב וקורא למשיח" ומבקשת מהמשטרה שיבואו לאשפזו. בשיחה הובהר לה ע"י המוקדן שלא  מדובר בחשד לעבירה פלילית או מסוכנות לציבור, וכי עליה לפנות לגורמי רפואה אל פסיכיאטר מחוזי, המוסמך לאשפז אדם", כך נמסר.

"עוד נדגיש, כי בשונה מפנייתה, ניידת שוגרה אל הרחוב על מנת לאתרו, רק לאחר שהתקבלה במוקד פניה קונקרטית ממד"א, בדבר אדם חולה שמשתולל ברחוב, ועם איתורו, בשעה 08:12 כבר דווח על פציעתם של השוטרים והימלטות החשוד מהמקום" כך נמסר מדוברות מחוז חוף של המשטרה.

החשוד מיוצג על ידי עו"ד שרית שטיינברג- גולן. שופט בית משפט השלום בחיפה, ד"ר זיאד פלאח קבע היום במהלך הדיון כי במהלך ימי מעצרו של החשוד הוא יישלח להסתכלות.

 

צפו בדברים שמסרה לפני זמן קצר עו"ד שרית שטיינברג-גולן המייצגת את החשוד: 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות