רפואה טובה

צוות מכבי שירותי בריאות יצא עם מברשת צבעים, צמחים לשתילה ושק של אנרגיות חיוביות למען דיירי "מקבץ דיור" ולכבוד יום המעשים הטובים
לכבוד יום המעשים הטובים המתקיים בכל שנה ב-13 במרץ, שמטרתו להרחיב את מעגלי עשיית הטוב בעולם ולעודד כמה שיותר אנשים לעשות מעשה טוב למען החברה, הקהילה והסביבה, החליטו צוות כרמל-נווה שאנן של מכבי שירותי בריאות,  לתרום מזמנם למען דיירי 'מקבץ דיור'.

צוות מכבי שיפץ ותרם באהבה עבור ניצולי שואה ועולים חדשים. צילום: מכבי

"מקבץ דיור" הוא מרכז מגורים מסובסד לאוכלוסיות הזכאיות וממוקם ברוממה שבחיפה. במסגרת הפעילות, השכם בבוקר יצאו עשרה אנשי צוות של מכבי לבניין המאוכלס בניצולי שואה ועולים חדשים מרוסיה על מנת לארח להם חברה ואוזן קשבת. צוות מכבי הגיעה מצויד מברשות צבע, כיסאות חדשים וצמחים לגינה והחלו לעבוד.

"אומנם אנחנו אנשי רפואה אך היום אני חושבת שהוכחנו לעצמנו שגם בעבודות פיזיות יש לנו במה לתרום" מספרת בחיוך ענת מירובסקי, מנהלת מכון הדימות בכרמל. במשך מספר שעות הם עמלו על עיצוב המרפסת של דיירי הבניין, פינו בעבודת כפיים את הריהוט הישן והחליפו בחדש. לאחר מכן התפנו לצביעת אזור הישיבה בשילוב של צבעים שמחים שהעניקו אור חדש למקום ולקינוח שתלו צמחים שקנו למען דיירי הבניין באדיבותה של "משתלת מנצור" שתרמה אף היא חלק מן הצמחים.

צוות מכבי ב"מקבץ דיור". צילום: מכבי

בזמן העשייה חלק מדיירי הבניין היה המום נוכח ההשקעה שצוות מכבי הקדיש לבניין וחלקם אף לקחו החלו לקחת חלק ולהושיט יד. בתם העבודה, פינות הישיבה בבניין שרק בבוקר הייתה במצב מאוד מוזנח, הפכה למקום חדש, קורן ומזמין. ההתרגשות בקרב הדיירים הייתה עצומה. איש מהם לא ידע כיצד להודות או לבטא את ההתרגשות שלהם מהנתינה של הצוות מלא האנרגיות. בסופו של יום מרגש אנשי מכבי השאירו מזכרת מתוקה לכל דיירי הבניין שבזכות יום המעשים הטובים החל מהיום יזכו לשבת במעונם החדש והפרחוני, כפי שלא הכירו בעבר.

מנהלת מכבי בכרמל נווה שאנן, שושי מועלם: "היום היה אחד הימים היותר מרגשים שחוויתי. במהלך כל הפעילות הייתה מן תחושה עילאית של נתינה ואהבת חינם, הרגיש כמו קסם מאוד עוצמתי. אנחנו בהחלט נרצה גם בשנה הבאה להמשיך את היוזמה הזאת"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות